O autorovi projektu

"Je dobré pochopit, proč lidé dělají špatné věci. Nemusí to být proto, že jsou sami o sobě špatní, ale třeba proto, že jsou nespokojení, nešťastní, nebo proto, že neumějí jednat jinak. Jsem přesvědčený, že když dojde k posunu v myslích lidí směrem k jejich vlastní kultivaci, že se začne měnit celá společnost."

Autorem a vedoucím projektu AVALOKA je Jikan Kodo, dlouholetý učitel bojových umění a meditace. Bojová umění praktikuje již od roku 1966 a od roku 1986 působí jako učitel aikidó, kempó, iaidó a kenjutsu - technik neozbrojených cest boje i cesty zacházení a šermu s japonským mečem.

Jikan Kodo je vysvěceným mnichem zenbuddhistické školy Sótó, praktikuje a vyučuje zenovou meditaci vyučuje dharmu (buddhistickou nauku) a studuje esoterický buddhismus. Je autorem systému obrany stylu Kosuryu, představeným zenbuddhistického kláštera Senshinji, zakladatelem Kodo Mugenkai ryu („Školy kultivace cesty bez hranic“) a školy Nagomi (školou Nagomi za 20 let její existence prošlo již více než 2500 adeptů ve věku od 4 do 60 let). 

Je autorem dvou odborných publikací, zabývajících se ochranou osob a speciálním bojovým stylem a mnoha článků s širokým tematickým spektrem. Jikan Kodo se v současné době věnuje výukové a pastorační praxi, pořádá přednášky a veřejná vystoupení, veřejná cvičení Iaido tradiční školy Muso Jikiden Eishin ryu a mnoho dalších veřejných, výukových i meditativních aktivit a akcí. 

Rozhovor s Kodem ve zpravodaji MČ Prahy 13

Kontakt: kodosan@gmail.com