Co děláme

Společnost Maitrea byla založena v roce 2006 s požehnáním Jeho Svatosti 14. dalajlámy. Slovo Maitrea v sobě nese význam "milující laskavost". Naším posláním je pomáhat lidem spojit se se svým Srdcem a následovat jej.

Naše poslání naplňujeme v těchto projektech:

Semináře

Dům osobního rozvoje nabízí prožitkové semináře, které vedou k hlubšímu vnímání sebe sama, uvědomování si svého poslání a k nalezení harmonie na úrovni těla, duše a mysli.

Terapie a masáže

V Domě osobního rozvoje v Týnské uličce najdete dvě hlavní seminární místnosti i další menší místnosti určené pro meditace, masáže a individuální terapie.

Eshop a obchůdek

Pokud chcete jen tak posedět, zalistovat si v nových knihách, přihlásit se na seminář nebo si vybrat něco milého, můžete navštívit náš obchůdek. Máte-li to k nám daleko, zkuste náš eshop.

Nakladatelství

Vydává praktické knihy, které pomáhají čtenářům věnovat pozornost důležitým oblastem vlastního života, aby jej mohli proměnit do nových kvalit.

InspiraceSrdcem

Internetový prostor, který je rozšířením prostoru Domu osobního rozvoje. Najdete zde články a rozhovory, online rituál a inspirativní online karty. 

Sluneční chrám

Sluneční chrám Maitrea bude láskyplným prostorem pro všechny lidi, kteří chtějí vědomě rozvíjet své vlastní procesy samoléčení a posilovat své vnitřní zdraví a imunitu. 

Restaurace

Místo klidného setkávání nabízí vegetariánská jídla. Interiér je vytvořen z přírodních materiálů v souladu s pravidly Feng-Shui.

Mateřská škola

Pro děti tvoříme láskyplné a přijímající prostředí. Dostatkem prostoru pro volnou hru podněcujeme zájem a přirozenou touhu po poznávání světa.

Stúpa

Jedním z dlouhodobých záměrů Maitrey je stavba Stúpy Milující laskavosti uvnitř hlavního města Prahy, která probíhá pod patronací a za přímé podpory Jeho Svatosti dalajlámy.

Skloňování a používání názvu Maitrea

Slovo Maitrea skloňujeme tímto způsobem:

1. pád - kdo, co - Maitrea
2. pád - koho, čeho – bez, u, do Maitrey
3. pád - komu, čemu – Maitree (i Maitrei)
4. pád - koho, co – pro Maitreu
5. pád - voláme - Maitreo
6. pád - kom, čem - o, v Maitree (i Maitrei)
7. pád - kým, čím – s Maitreou

V běžném textu píšeme slovo Maitrea s počátečním velkým písmenem. Tam, kde je to vhodné (například na propagačních materiálech), píšeme slovo MAITREA verzálkami.