Jan Bílý

Narozen 1954 v Praze, 1976 odešel do Německa. Po několika letech "spirituálního poutnictví" (Indie, Osho, šamanismus) získává v Německu mnohaleté zkušenosti v osobním a firemním poradenství.
Vlastní reklamní a poradenská agentura (1992-2002) ve Freiburgu a Saarbrücken (Německo).

Vzdělání jako kouč (Certifikát "Coach/Training Professional" německo - švýcarského institutu IBW Lörrach) a jako systemický poradce.

Rodinné konstelace se učil u R. R. Doetsche (Köln). Další semináře a supervize u Sneh V. Schnabelové, D. v. Kampenhouta a B. Hellingera.

Již přes patnáct let se zabývá meditací (Zen, Osho) a rozvojem osobnosti a lidského potenciálu (human resource a team developing).

Zároveň se zaměřuje na vyvážení ženského a mužského principu (Yin-Yang) v managementu, poradenství a v holistickém koučinku. Tuto rovnováhu uplatňuje v systemickém přístupu (např. v konstelacích). Pořádá semináře (rodinné, partnerské a peněžní konstelace, "Cestu Krále" pro managery, konstelace pro muže a mnoho dalších typů seminářů) v ČR a v Evropě. Píše knihy.

2004: Hostitel a spoluorganizátor semináře Berta Hellingera v Praze.
2005 a 2006: Organizátor 1. a 2. konference systemických konstelací v Praze (obě pod záštitou primátora hl. m. Prahy Pavla Béma)
2007: První kniha "Úžasná síla celku"(PRAGMA), spoluzakladatel "Českého institutu systemických konstelací o.p.s."

2008: kniha „Láska, vztahy, konstelace“(MAITREA) na e-shopu http://eshop.maitrea.cz/laska-vztahy-konstelace
2011: kniha o bohatství a transformaci „Růže pro Plúta“ (MAITREA) na e-shopu http://eshop.maitrea.cz/ruze-pro-pluta
2014: kniha "Vidím v tobě Boha, vidím v tobě Bohyni" (Synergie) na e-shopu http://eshop.maitrea.cz/vidim-v-tobe-boha-vidim-v-tobe-bohyni

Rozhovor

Pracovat s muži je extrémně důležité

Na cestě k divokému muži

 

Akce lektora v MAITREI

7/6 úterý MAITREA

Zdraví a konstelace

Jan Bílý | Přednáškově-konstelační večer o základech našeho zdraví a příčinách naší ne-moci. Symptomy nemocí mnohdy přesně ukazují, koho v našem rodném systému naše nemoc zastupuje. Teprve uctěním všeho, co nechceme vidět, co vylučujeme a s čím bojujeme, se uzdravíme.
9/6 čtvrtek MAITREA

PARTNERSKÉ VZTAHY INTENSIV

Jan Bílý | Intenzivní konstelační den o vztazích, o častých potížích v partnerství a in genere o ženách a mužích ve třetím tisíciletí po Kristu. Proč ženy dělají tolik kompromisů (nebo vůbec žádné) a proč se tak bojí říci si o to, co potřebují? Jak se stát "správným" a u žen úspěšným mužem?
29/6 středa MAITREA

Archetyp krále a mága: Archetypální mužský kruh

Jan Bílý | Témata večera budou práce a kreativita, tvorba a magie. Spiritualita, mužské kruhy, hledání smyslu a poslání. Jako patrony můžeme vnímat Osirida, Herma Trismegista, Hekua, Marduka, Jupitera nebo Wodana.
12/7 úterý MAITREA

Přechodové rituály během našeho života

Jan Bílý | Přednáškově-konstelační večer o tom, jak se přenést někam úplně jinam. Život je neustálý vývoj, nekončící cesta do neznáma. Čas od času ale překračujeme důležitou hranici, kterou nutno překročit vědomě. Nejlépe skrze přechodový rituál.
6/9 úterý MAITREA

Archetyp blázna a kejklíře: Archetypální mužský kruh

Jan Bílý | Témata večera budou destrukce a opuštění "kmenové duše", krize středního věku nebo "podivného staříka". Poznání toho, co chybí; vlastní slepé skvrny a temného stínu. Jako patrony můžeme vnímat Setha, Lokiho a Jokera.
12/9 pondělí MAITREA

Zaměstnání, povolání a poslání

Jan Bílý | Přednáškově-konstelační večer o mužské práci, byznysu, vydělávání peněz. Kdysi jsem napsal, že "zaměstnání je to, co nás zaměstnává natolik, že si ani nevšimneme, jak bolestně nám naše poslání chybí". Nyní se stále víc mužů ptá: A co je vlastně moje poslání?
8/11 úterý MAITREA

Umění stárnout (i pro mladé)

Jan Bílý | Přednáškově-konstelační večer o tom, že stárnout začínáme už při narození. Jen si toho dlouho nevšimneme. Stárnutí a smrt jsou ve vysoké míře tabuizované a spojené s iracionálními strachy a odporem. Přitom, pochopíte-li cyklický čas, může vás stárnutí zavést do fascinující hloubky moudrosti.
24/11 čtvrtek MAITREA

FINANČNÍ GRAMOTNOST JINAK

Jan Bílý | Podíváme se na naši finanční situaci a s ní spojená přesvědčení úplně novým pohledem. Seminář je adresován jak široké veřejnosti, ale také manažerům, podnikatelům a osobám samostatně výdělečně činným.
6/12 úterý MAITREA

Důležitost mytologického vnímání

Jan Bílý | Přednáškově-konstelační večer o Mikuláši, Vánocích, Velikonocích a jiných užitečných mýtech. Když naši předci dříve nevěděli, jak dál - vyprávěli si pohádky. Pak přišla racionalita, která sice vzala strach ze strašidel, ale která v obdobích krize nemůže nikoho ani utěšit, ani inspirovat.
15/12 čtvrtek MAITREA

Archetyp moudrého muže: Archetypální mužský kruh

Jan Bílý | Témata večera budou sjednocení protikladů, esenciální duše, moudrost a osvícení. Návrat k lidem a předávání světla dál. Jako patrona můžeme vnímat Buddhu. Soudce, správce, starosta/stařešina jsou v jistém smyslu synonyma tohoto archetypu.

Již proběhlé akce lektora