Jan Bílý

Narozen 1954 v Praze, 1976 odešel do Německa. Po několika letech "spirituálního poutnictví" (Indie, Osho, šamanismus) získává v Německu mnohaleté zkušenosti v osobním a firemním poradenství.
Vlastní reklamní a poradenská agentura (1992-2002) ve Freiburgu a Saarbrücken (Německo).

Vzdělání jako kouč (Certifikát "Coach/Training Professional" německo - švýcarského institutu IBW Lörrach) a jako systemický poradce.

Rodinné konstelace se učil u R. R. Doetsche (Köln). Další semináře a supervize u Sneh V. Schnabelové, D. v. Kampenhouta a B. Hellingera.

Již přes patnáct let se zabývá meditací (Zen, Osho) a rozvojem osobnosti a lidského potenciálu (human resource a team developing).

Zároveň se zaměřuje na vyvážení ženského a mužského principu (Yin-Yang) v managementu, poradenství a v holistickém koučinku. Tuto rovnováhu uplatňuje v systemickém přístupu (např. v konstelacích). Pořádá semináře (rodinné, partnerské a peněžní konstelace, "Cestu Krále" pro managery, konstelace pro muže a mnoho dalších typů seminářů) v ČR a v Evropě. Píše knihy.

2004: Hostitel a spoluorganizátor semináře Berta Hellingera v Praze.
2005 a 2006: Organizátor 1. a 2. konference systemických konstelací v Praze (obě pod záštitou primátora hl. m. Prahy Pavla Béma)
2007: První kniha "Úžasná síla celku"(PRAGMA), spoluzakladatel "Českého institutu systemických konstelací o.p.s."

2008: kniha „Láska, vztahy, konstelace“(MAITREA) na e-shopu http://eshop.maitrea.cz/laska-vztahy-konstelace
2011: kniha o bohatství a transformaci „Růže pro Plúta“ (MAITREA) na e-shopu http://eshop.maitrea.cz/ruze-pro-pluta
2014: kniha "Vidím v tobě Boha, vidím v tobě Bohyni" (Synergie) na e-shopu http://eshop.maitrea.cz/vidim-v-tobe-boha-vidim-v-tobe-bohyni

Rozhovor

Pracovat s muži je extrémně důležité

Na cestě k divokému muži

 

Akce lektora v MAITREI

6/12 úterý MAITREA

Důležitost mytologického vnímání

Jan Bílý | Přednáškově-konstelační večer o Mikuláši, Vánocích, Velikonocích a jiných užitečných mýtech. Když naši předci dříve nevěděli, jak dál - vyprávěli si pohádky. Pak přišla racionalita, která sice vzala strach ze strašidel, ale která v obdobích krize nemůže nikoho ani utěšit, ani inspirovat.
15/12 čtvrtek MAITREA

Archetyp moudrého muže: Archetypální mužský kruh

Jan Bílý | Témata večera budou sjednocení protikladů, esenciální duše, moudrost a osvícení. Návrat k lidem a předávání světla dál. Jako patrona můžeme vnímat Buddhu. Soudce, správce, starosta/stařešina jsou v jistém smyslu synonyma tohoto archetypu.
16/12-18/12 pátek - neděle MAITREA

Konstelace pohádek a mýtů

Jan Bílý | Jak lze za pomoci mé oblíbené pohádky z dětství "rozluštit" můj život a vyřešit spoustu problémů? V tomto již tradičním předvánočním semináři se společně pustíme do hloubky mytologického vnímání reality.
17/1 úterý MAITREA

Děti a rodiče - nekonečný příběh mezi „ne“ a „ano“

Jan Bílý | Učíme se, jak zůstat „malí“ tam, kde je to nezbytné, například ve vztahu k našim rodičům. A hledáme cesty, jak se stát „velkými“, když nás ti, co jsou menší - ať už děti nebo jiné, na nás závislé osoby - potřebují.
15/2 středa MAITREA

Velký kruh života – šamanský koncept čtyř duší

Jan Bílý | Projdeme čtyři formy naší duše, podíváme se detailně na jejich vliv na náš život a vztahy, ale i na jiné „celky“ – například na firmy, společnosti a státy. Zjistíme, jak lze využít jejich specifických vlastností a seznámíme se také s přechodovými rituály, jež dělí jednotlivé úseky kruhu.
23/2 čtvrtek MAITREA

PARTNERSKÉ VZTAHY - SVOBODA I HLOUBKA

Jan Bílý | Projdeme čtyři formy naší duše, podíváme se detailně na jejich vliv na náš život a vztahy, ale i na jiné „celky“ – například na firmy, společnosti a státy. Zjistíme, jak lze využít jejich specifických vlastností a seznámíme se také s přechodovými rituály, jež dělí jednotlivé úseky kruhu.
2/3 čtvrtek MAITREA

Láska nebo závislost?

Jan Bílý | Ponoříme se do tajů konstelačních řešení „láskyplných“ problémů, např.: Jak se stát přítomným mužem a lásce otevřenou ženou? Jak se potkat v sexu? Jak ustát partnerovu nebo partnerčinu rozdílnost? Jak se zbavit závislosti, aniž bychom se zbavili vztahu?

Již proběhlé akce lektora