27/11 čtvrtek MAITREA

Zkouška moudrosti a výzva volnosti - Krize třicítky a čtyřicítky v životě člověka

Pozor tato akce již proběhla v roce 2014. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Všechno se nějak rozpadá, postupně ztrácíte smysl pro humor, přichází deprese a beznaděj. Nebo nesnášíte rutinu a „status quo“ situace – chce to pořádnou reorganizaci a odpovědnost, ale kde a jak začít? Co si myslíte - kde?
  • Datum: 27.11.2014
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 350 Kč
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Seminář o čase a rytmu lidského života: astro-psychologický cyklus Saturnu a Uranu.

Každé období života má své charakteristické problémy a konflikty, naděje a touhy. Každý člověk ví, že procházíme určitými fázemi - fáze narození, dospívání, probuzení sexuality, plodnosti, narození dětí, stárnutí a smrti.

Málokdo však ví, že jsou dvě obzvlášť důležitá období v životě člověka, která symbolizují kolektivní vzorce vývoje celého lidského pokolení. Individuální podoba tohoto vývoje je však u každého z nás jiná.

V západní psychologii jí říkáme „krize“ třicátých nebo čtyřicátých let věku. Pokud jde o první případ, tomuto životnímu období se v astrologii říká „návrat Saturnu". Je to doba, kdy obvykle dochází k první změně žebříčku hodnot a spousta manželství prochází krizí. Člověk získává moudrost, ale často se to neobejde bez předchozího zklamání, pocitu bezmocnosti a méněcennosti.

Pokud jde o druhý případ, o dobu označovanou jako "krize středního věku", je to období, kdy dosud zanedbávané aspekty duše hledají svůj průchod. V této době muži a ženy reagují jinak na svůj vnitřní nepokoj. Tento cyklus je pod vládou Uranu, planety, která přináší prudké změny. Jak se člověk v těchto změnách zorientuje, záleží hlavně na tom, jak moc je připravený s touto energií spolupracovat. Na tomto workshopu si řekneme jak.

<Upozornění pro účastníky:
Pokud chcete, napište do přihlášky své datum, čas a místo narození v tomto tvaru: jméno a příjmení / datum narození / čas narození / místo narození , tedy např. Jana Nováková / 22.6.1977 / 14:20 / Písek . To vám pomůže dozvědět se během workshopu více o vlastním příběhu. Pokud se hlásíte méně než 48 hod před seminářem, pošlete svá data textovou zprávou přímo lektorce.

Z reakcí účastníků:

"Milá Táňo, byla jsem ráda, že se ti sešlo tolik lidí, to je určitě úspěch. Seminář byl pěkný a bylo vidět, že lidi zaujal. Přeji ti, aby se ti hodně dařilo a mohla si pracovat jen tak akorát. Srdečně zdraví, Marie"

O lektorovi

  • Tatjana Micić

    Profesí jsem komparativní filolog a filozof, v posledních letech se však intenzivně zabývám alternativními disciplinami. Část svého života jsem žila a pracovala v Číně. Fascinovalo mě, jak moc je u Číňanů a ostatních východních ...

    více informací o lektorovi