18/6-20/6 pátek - neděle MAITREA

Totálně Teď a Tady

Pozor tato akce již proběhla v roce 2010. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Intenzivní setkání pro ty, kteří se chtějí zcela uvolnit a otevřít proudu života.
 • Datum: 18.6.2010-20.6.2010
 • Čas: (pa: 18-21, so: 10-13 a 14-19, ne: 10-13 a 14-17)
 • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
 • Cena: 2400 Kč (záloha 1200 Kč převodem na účet, číslo účtu a variabilní symbol vám sdělíme po odeslání přihlášky)
 • Kontakt: 725 593 112

Program tohoto víkendu se bude spontánně odvíjet dle aktuálních potřeb účastníků. Užijeme si ticha, pohybu, experimentů Bezhlavé cesty, Esenciálního léčení, aktivace prohloubeného dýchání a zvuku šamanského bubnu.

Absolutno je již díky své základní vlastnosti vždy a všude-přítomné, teď a tady. Žádné úsilí na světě z tebe neudělá to, co už ve skutečnosti jsi - živá přítomnost - energie bez hranic.

Opravdu, to co jsi, nemá nic dočinění s klidnou myslí, smrtí ega, očišťováním nebo různými stavy, o kterých jsi někde slyšel. Pro mysl je vždycky velmi atraktivní, když se může zabývat nějakou metodou nebo technikou, jako je například zklidňování mysli nebo zbavování se ega. Mysl však nedokáže uklidnit mysl a jakmile je nazřeno, že to čím jsi, je klidné a tiché vědomí, které pozoruje mysl a její pohyb, tak pak je také realizováno, že není třeba mysl zklidňovat.

Je to vše tak prosté, opravdu – to, co jsi, je pouze tímto pozadím, které čeká, až se zastavíš a přestaneš s tím blbnutím. Jakmile se to stane, tak se také změní pohled na to, co nebo kdo jsi.

Právě v tuto chvíli, co čteš tato slova, si uvědomuješ, jak se tyto slova objevují v tvé přítomné pozornosti, je to tak? Možná, že jsi si také vědom/a určitých částí svého těla. Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je. Pouze bytí zde, pouze bytí. Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

To, co nazýváme "mysl" je myslící proces, "myslitel" neexistuje. Všechno se to prostě děje díky čisté inteligenci. Přestaň hledat něco, co se má stát a zamiluj se do toho, co tu je právě teď.

O lektorovi

 • Joshi

  Průvodce životem v přítomnosti, městský šaman Ukazuji a sdílím s lidmi u nás stále ještě poněkud netradiční pohled na to, kdo ve své podstatě jsme a jak díky tomu můžeme žít šťastně a naplněně v každodenní přítomnosti. ...

  více informací o lektorovi
  Další akce lektora v MAITREI: