20/1 středa MAITREA

PROCITÁNÍ DO ENERGIE: DIVOKÁ A KRÁSNÁ – tantra pro ženy

Pozor tato akce již proběhla v roce 2016. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Podle tradice tantry máme nejen fyzické tělo, ale i tělo energetické. Energie je dar života, který přijímáme již při narození. Jemnými tantrickými technikami, zejména za použití dechu a pohybu, vás povedu k procitání našeho těla a k uvědomění si vlastní živosti a plynutí.
  • Datum: 20.1.2016
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč při platbě do 11.1. (později 430 Kč)
  • Kontakt: Jakub Moulis, 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Tantra je starověká nauka o naší energii, živosti a vitalitě. Učí nás, jak vystoupit z naší hlavy, ze stavu kdy jsme identifikováni s naší myslí, kdy o životě přemýšlíme, porovnáváme, kalkulujeme a spekulujeme. Tantra nám ukazuje a učí techniky jak vstoupit do našeho těla a přijmout ho. Pro mnohé z nás je to významný krok, do těla, do hmoty, k přijetí naší pozemské existence. A skrze naše tělo, našich pět smyslů můžeme život prožívat i užívat si ho : )).

Tantrické techniky nás vedou ještě dál, k uvědomění si, že kromě fyzického těla jsme i energetickou bytostí, která má svoje energetické tělo. Skrze něj mohu vnímat, zda má energie plyne či je někde zadržována. Použijeme jemné tantrické techniky k uvolnění se do svého těla a dovolíme našemu tělu procitnout.

Smyslem tantrických večerů Divoká a krásná je navázat kontakt sama se sebou, obrátit svou pozornost směrem dovnitř a otevřít brány svému vnitřnímu prožívání. Udělat si čas a prostor sama na sebe a opět se spojit se svou přirozeností a podstatou sebe jako ženské bytosti, nezávisle na rolích, které jako žena hrajeme ve svých životech - dcera, partnerka, manželka, maminka, babička.

Tyto večery jsou prostorem přijmout sama sebe jaká jsem, tam, kde ve svém životě jsem. A zároveň si uvědomit a prožít svoji sílu: Jsem to já, kdo si vybírá a kdo tvoří svůj život!

Zvu vás, abychom se společně vydaly na tuto cestu a ponořily se do sebe v kruhu ostatních žen - bohyní a sester. Budeme se podporovat na této společné cestě, učit se podporu dávat i přijímat, společně oslavovat sebe sama i ostatní sestry bohyně. Je to něco, co je pro nás hluboce přirozené a naplňující, pouze v této převážně maskulinní kultuře opomíjené.

Budeme pracovat s jednoduchými technikami pohybu, dechu, hlasu, abychom se dostaly do většího kontaktu se svým tělem, kde sídlí naše živost a náš energetický potenciál.

Budeme pracovat s verbálními technikami, abychom si uvědomovaly skryté vzorce přesvědčení, které si neseme v sobě, a mohly si svobodně, s radostí a v potěšení vybrat a vytvářet svoji realitu.

Jedná se o sérii volně na sebe navazujících tantrických večerů pro ženy, pokaždé se zaměřením na jiné téma.

Večer je prožitkový a sebe zkušenostní, vezměte si s sebou pohodlné a volné oblečení na převlečení na pohyb a cvičení.

O lektorovi

  • Gabriela Víchová Římská

    Jmenuji se Gabriela Víchová Římská, jsem lektorkou ženských skupin osobnostního rozvoje týkajících se naší životní energie, ženství, vztahu k našemu tělu, sexualitě, tvořivosti, potěšení a radosti. Při své práci vycházím ...

    více informací o lektorovi