1/6 neděle MAITREA

Porod a budoucnost Homo Sapiens - Křest knihy a beseda s Michelem Odentem

Pozor tato akce již proběhla v roce 2014. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Legendární průkopník přirozených porodů osobně představí svou novou knihu. Součástí akce bude beseda a autogramiáda. Nově vydávaná kniha je o tom, proč vyslovovat otázky, které se týkají možné transformace Homo sapiens v souvislosti s tím, jak přicházíme na svět.
  • Datum: 1.6.2014
  • Čas: 17-19 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: vstup volný
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Nakladatelství MAITREA srdečně zve na křest knihy „Porod a budoucnost Homo Sapiens“ za účasti jejího autora Dr. Michela Odenta. Legendární průkopník přirozených porodů osobně představí svou novou knihu. Součástí akce bude beseda a autogramiáda.

Roli moderátorky se ujme Petra Sovová, spoluzakladatelka a nynější předsedkyně Hnutí za Aktivní Mateřství (občanské sdružení, jehož hlavním cílem je pozitivní změna přístupu českých porodnic k ženám), členka občanských sdružení Pražské matky, Asociace pro domácí vzdělávání a Rozalio.

Pan Michel Odent bude hovořit v angličtině, tlumočení do češtiny je zajištěno.

Kniha „Porod a budoucnost Homo Sapiens“ vyjde v nakladatelství MAITREA koncem května 2014 a bude k zakoupení před začátkem akce.

Tato kniha je o tom, proč vyslovovat otázky, které se týkají možné transformace Homo sapiens v souvislosti s tím, jak přicházíme na svět. Zaprvé proto, že doba kolem porodu je nepochybně fází moderního života, která se za poslední desetiletí dramatickým způsobem změnila. Zadruhé proto, že nové vědní disciplíny potvrzují, že toto krátké období je „zásadní“ pro utváření lidských bytostí. Přenos získaných vlastností na následující generace navíc můžeme z vědeckého hlediska vysvětlit: je to okamžik, který je zásadní pro naše porozumění mechanismu evoluce druhu. V době, kdy se porodnická praxe hodnotí pouze podle krátkodobých měřítek, by nás tato první kniha o evoluci Homo sapiens v souvislosti s tím, jak přicházíme na svět, měla podpořit v přemýšlení z dlouhodobého hlediska a v kontextu evoluce svého druhu.

O lektorovi

  • Michel Odent

    MUDr. Michel Odent působil v letech 1962-1985 na chirurgickém oddělení a oddělení šestinedělí ve státní nemocnici v Pithiviers (Francie). Je zakladatelem centra Primal Health Research Centre v Londýně. V sedmdesátých letech zavedl koncept ...

    více informací o lektorovi