14/10-16/10 pátek - neděle Fakulta sociálních studií ...

Konference Aktivní rodičovství

Pozor tato akce již proběhla v roce 2011. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Rádi bychom Vás pozvali na podzimní konferenci Aktivní rodičovství, která se uskuteční 15. 10. 2011 v Brně, a jejíž třetí ročník se zaměřuje na témata Život ženy a Rodina, výchova a komunikace.
  • Datum: 14.10.2011-16.10.2011
  • Čas: 9:00 - 19:00
  • Místo: Fakulta sociálních studií MU, Joštova 10, Brno
  • Cena: 250,- předprodej, 300,- na místě
  • Kontakt: Zora Javorská - NESEHNUTÍ - zora@nesehnuti.cz, 606 722 988 Lucie Harnošová - BRÁNA K DĚTEM - lucka2@email.cz, 721 436 380 Kateřina Klíčová - UNIPA - klicova@unipa.cz, 734 637 379

Dne 15. 10. 2011 proběhne v Brně III. ročník konference Aktivní rodičovství. Již tradiční akce letos přináší hosty jako Tom Hodgkinson, Jaroslav Dušek, či Helena Máslová, kteří hledají alternativy k rodičovským přístupům a také témata mapující život ženy, mateřství ale i psychický vývoj nenarozených dětí. Brno se tak stává po úspěšném festivalu Světový týden respektu k porodu místem setkávání rodičů, kteří hledají vlastní cesty při naplňování své rodičovské role.

Třetí ročník konference Aktivní rodičovství zahájí již v pátek 14.10. koncert skupiny Yellow Sisters, který proběhne v sále Kavárny Trojka na Dominikánské 9. Celou sobotu 15.10. konferenci opět hostí Fakulta sociálních studií na Joštové 10, jejíž velkorysé prostory umožní paralelní program ve dvou sálech a zázemí pro rodiny s dětmi. Dětském koutku bude po celý den probíhat doprovodný program.

Hlavní body konference shrnuje jedna z organizátorek konference Zora Javorská „Hlavním hostem letošního ročníku je britský spisovatel Tom Hodgkinson, který na konferenci představí svůj koncept líného rodičovství, velký zájem je i o přednášku herce Jaroslava Duška (Výchova bez výchovy) a velká očekávání vzbuzuje i přednáška slovenského psychologa Patrika Bálinta (Mužský svět během těhotenství, porodu a rodičovství).” Lucie Harnošová, jedna z dalších organizátorek doplňuje: „letos bude také ke slyšení přednáška lékařky Heleny Máslové (Žena v jednadvacátém století) a návštěvníci se mohou těšit i na tlumočený příspěvek americké Naomi Aldort (Výchova zodpovědných dětí neautoritativním způsobem)”.

Během celého dne bude k dispozici stánek Unie porodních asistentek s poradnou. Kateřina Hájková Klíčová, výkonná ředitelka UNIPy dodává: „během konference se budou moci připojit návštěvníci a návštěvnice konference k výzvě Podpora porodní asistentky Ivany Königsmarkové a diskutovat o situaci v českém porodnictví.“
Organizátorky i letos očekávají veliký zájem veřejnosti, proto je možné si místa rezervovat předem na stránkách www.aktivnirodicovstvi.cz. Novinky z Příprav konference a diskuze nad letošními tématy přináší i facebooková stránka Konference Aktivní rodičovství.

K doprovodnému programu bude patřit i autogramiáda Toma Hodgkinsona, autora bestseleru Líný rodič, která proběhne 14. října 2011 od 15 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný na ulici Česká 13 v Brně. Součástí konference bude i oslava 10 výročí české asociace dul. Podrobný program konference je k dispozici na www.aktivnirodicovstvi.cz.

O lektorovi