15/12 úterý MAITREA

Jak, proč a kde se učit konstelacím?

Pozor tato akce již proběhla v roce 2015. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Patří konstelace do škol nebo na univerzitu? Je to utopická myšlenka nebo záměr stojící krátce před realizací? Tento večer bude o konstelacích trochu víc do hloubky – večer nejen pro zájemce o konstelační výcvik.
  • Datum: 15.12.2015
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč při platbě do 6.12. (později 430 Kč)
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Konstelace velmi účinně mění každého, kdo se jich účastní nebo je vede. Rozšiřují naše vnímání reality a k našemu „logickému“ chápání světa přidávají novou dimenzi – intuici, mytologické nebo meta-logické vnímání. Konstelace také pomáhají objasnit vztahy v systému, řeší traumata a zapeklité problémy. Především nás ale nechávají setkat se s tím, co je větší - například s celkem, do kterého patříme.

29. ledna 2016 startuje už čtrnáctý ročník našeho výcviku systemických konstelací a zájem o něj stále trvá, pokud dokonce není rok od roku větší. Za to jsme samozřejmě moc vděční, ale i tak se ptáme, čím to je. Možná, že náš výcvik je oblíbený, neboť naše studenty necháváme – opatrně a pod dohledem – stavět konstelace krok za krokem už hned od začátku výcviku. Možná, že „táhne“ náš praktický, střízlivý, vlastně tak trochu ne-esoterický přístup k této metodě. Nebo fakt, že se nám už třetím rokem daří uskutečňovat náš cíl – paritní zastoupení mužů a žen ve výcviku. Největší zásluhu na zájmu o konstelace ovšem vidím v metodě samé, která prakticky každému dává možnost intenzivního osobního rozvoje a využití ve výcviku získaných schopností nejen v rodinném a partnerském, ale i v pracovním prostředí.

Už minulý rok se osvědčilo uspořádat přibližně měsíc před zahájením jakýsi nultý blok výcviku – seznamovací večer s ukázkami, večer otázek a odpovědí pro všechny, kteří se o výcvik zajímají. Pro ty, kteří do výcviku vstoupí, je to zajímavý úvod, pro ostatní možnost se utvrdit – nebo také ne – o správnosti a užitečnosti výcviku a především se seznámit s naším pojetím konstelací. Krom toho se sejde vždy skupina zajímavých lidí, kteří se na prvním bloku už trochu budou znát.

Chtěli bychom tedy všechny ty, kteří jsou již rozhodnuti, nebo kteří si se záměrem systemického výcviku ještě jen nezávazně pohrávají, na tento večer pozvat.

Těšíme se!

Jan a Alena.

O lektorovi