23/2 pátek MAITREA

BEDERNÍ SVALY - svaly duše

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Psoas - bederní sval je mostem mezi dolním a horním tělem, je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří Taoisté se svalem pracovali, věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?
  • Datum: 23.2.2018
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 500 Kč
  • Kontakt: Michaela Cusanová, 732126023

Prožitkový seminář věnovaný nejhlubšímu svalu v těle - psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Ve východní tradici se mu říká sval duše, sval, který spojuje v našem těle nebe a zemi. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Protože je to sval nejhlubší, cesta k němu vede přes "vrstvení", nejen prostorem těla, ale i časem, tedy je to kompletní práce také s energií a emocemi. Tento úvodní seminář nás zavede do jeho tajů a pokusíme se porozumět poselstvím, které tato mocná část našeho těla skrývá. Co si nosíme na bedrech není jen otázkou našeho fyzického těla, přesto jemnou somatickou prací právě s tělem a povídáním si, nejen tím, co se dovíte ode mě, ale zejména od sebe... se můžeme během večera dostat dosti hluboko.

Přirozenou vlastností je jakési tekutění, workshop bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Seminář může být léčivým přínosem pro ty, které mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí.

Instrukce: Sebou volné pohodlné oblečení, raději ve vrstvení, ponožky.

O lektorovi