25/3 neděle MAITREA

Bederní svaly - hlubiny emocí a ženská intimita

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Bederní svaly jsou nejhlubší svaly v těle a jsou to jediné svaly, které propojují horní část těla s dolní částí. Jsou to svaly našeho bezpečí, výživy, nejhlubších emocí... v těle jsou také symbolem naší schopnosti plně prožívat život v jeho uvolněnosti a radosti. A to bude naším tématem.
  • Datum: 25.3.2018
  • Čas: 9:45 - 17 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 1500 Kč. V případě celovíkendového kurzu je cena 2500 Kč.
  • Kontakt: Michaela Cusanová, 732126023

Bederní svaly jsou jediné svaly v těle, které spojují končetiny s trupem v oblasti pánve a mají velký vliv na vše, co se v oblasti pánve děje či neděje... Ve východní tradici jsou spojeny s prvními třemi čakrami a co víc, s energií ledvin a srdce - jejich uvolnění přispívá k rovnováze mezi aspekty ohně a vody, Jin a Jang v těle... staří Taoisté nebo Tantrici věděli, že to, jak se tento nejhlubší sval cítí, pak ovlivňuje i to, zda můžeme otevřít svá srdce. Přestože vypracovávali celý systém cvičení speciálně pro psoas (bederní svaly), dnešnímu tělu toto cvičení již není přístupné v plném rozsahu. Ztratili jsme onu pružnost těla i mysli, opravdový dotek se životem v nás a kolem, dokonce i plný dotek se zemí, jemnost, schopnost cítit a někde na cestě od pánve k hlavě jsme se často odřízly...

Na našem kurzu budeme probouzet svou vnímavost, schopnost se hluboce uvolnit, obnovovat energetická propojení, nacítit si energii, která námi protéká, tak jak to bude momentálně možné, přes velice jemnou práci s tělem si budeme hrát s těmi částmi těla, která jsou důležitá pro prožitek sama sebe jako vnímavé, vibrující, smyslné ženy, kdy právě tato vnímavost a síla v jemnosti je naším přirozeným stavem v naší hloubce. I proto "techniky", které budeme používat, se budou naší přirozenosti velice přibližovat:).

Prožitkem se budeme naciťovat na to, čím pro nás mohou bederní svaly býti: vyživa, dynamika, pružnost, orgasmický sval, informátor, integrita, celistvost, vnitřní hranice.

Tento kurz je vhodný pro všechny ženy, kterým je blízká jemnost, pomalost a vhled do sebe sama a jsou nebo chtějí být... otevřené mnoha možnostem, které nám pohled dovnitř nás samých nabízí.

Organizačně: sebou pohodlné oblečení ve vrstvení, jde o jemnost, rozmrazování - aby Vám nebyla zima.

Kurz lze absolvovat v rámci celovíkendového programu, včetně sobotního "Bederní svaly - svaly duše a moudrost těla", cena celkem za oba dny je 2500 Kč.

Doporučuji tento nedělní kurz ženám, které již mají, jakoukoliv, zkušenost práce se svým tělem (jóga, tantra, ta-chi, bioenergetika, různé terapie...), případně jako pokračování sobotního.

Více o lektorce a cvičení na www.sensingbody.cz

O lektorovi

  • Michaela Olivie Cusanová

    Věnuji se více než 15 let ženské spiritualitě, taoismu, tantrickým cvičením a józe. Na své cestě jsem se nechala inspirovat svou první učitelkou Ernestinou Velechovskou a Maitreyi Piontek se svým ženským Tao, z jehož pokladnice dodnes ...

    více informací o lektorovi