Nakladatelství Maitrea

Naším záměrem je vydávat knihy, které mohou naše čtenáře podpořit v jejich životní změně. Snažíme se, abychom čtenářům ukázali (nebo jen naznačili) cestu, po které se pak mohou vydat s cílem harmonizovat své životy.

Kdy bylo nakladatelství založeno?

Svou první knihu jsme vydali v roce 2006. A jak šel čas, knih přibývalo a naše nakladatelství si našlo svůj okruh čtenářů, který se s každým dalším rokem a narůstajícím počtem vydaných knih rozšiřoval, až jsme došli tam, kde jsme teď -  nakladatelství MAITREA má svou stabilní pozici na knižním trhu.

Jaká témata nás zajímají?

Vydáváme především knihy zahraničních autorů, kteří jsou u nás sice známí, ale jejichž české překlady dosud na českém knižním trhu chyběly. K našim oblíbeným autorům patří šamanští učitelé Alberto Villoldo a Sandra Ingermanová, učitel lucidního snění Robert Moss, průvodce hlubinnou imaginací Eligio Stephen Gallegos, praktikující buddhista Rob Preece, tantrik Daniel Odier – mnozí z nich nás pravidelně navštěvují a lektorují semináře v našem Domě osobního rozvoje MAITREA. Prostřednictvím knih uznávaného autora Petera A. Levina se věnujeme technikám „prevence“ traumatu, s léčebným uměním ájurvédy seznamujeme čtenáře v knihách Dr. Vasanta Lada. Pozornost věnujeme i tématu vědomého mateřství a vědomé výchovy dětí.

Vydali jsme také několik filmů, především z dílny režiséra Viliama Poltikoviče.

Kde nakoupit?

Všechny naše knihy najdeš na e-shopu MAITREA, v obchůdku MAITREA v Týnské uličce a v řadě knihkupectví, která s námi přímo spolupracují. Po celé ČR naše tituly nabízejí distributoři Pemic Books, Kosmas a Euromedia. Na Slovensko je distribuují společnosti Karavela, Pemic Books, PartnerTechnic a Inform lib.

Kvalita na prvním místě.

Při výběru spolupracovníků, kteří se podílejí na vzniku knih, které vydáváme, jsme velmi pečliví.  S pocitem odpovědnosti se snažíme, laskavý čtenáři, předložit Ti čtivý text s perfektní češtinou bez stylistických neobratností.

Příjemné a inspirativní čtení přejí
Ivana Měkotová a Zuzka Hrotková