Xolotl Ramirez Martinez

Narodil se v roce 1953 na místě zvaném Xochimilco /Místo květin/. Jeho předkové byli zemědělci i cestovateli, ale zejména lidmi oddanými své kultuře a tradici. Ve věku deseti let začali místní stařešinové zasvěcovat Xolotla do tradičních tanců Xochimilca a ústně mu předávali historii jeho národa. Pronikl do tajů tradičního pěstování fazolí a kukuřice, i do tajných učení a bohaté kosmovize, která sahá až k počátkům věku Pátého Slunce a spojuje jeho předky s linií dávného národa Teochichimeců. Národa, který podle prastaré legendy přišel na území Xochimilca z mýtických končin Aztlanu, z místa, které nazývají Chicomoztoc /místo Sedmi jeskyní a Sedmi obydlí, domov Bílé záře/... Od útlého věku byl Xolotl přitahován poznáním, které v sobě ukrývá svět, jenž ho obklopuje. To jej postupně přivedlo i k dalším vědám a naukám spojeným s osobním rozvojem. Učil se různým druhům přírodní léčby, meditoval, učil se Jógu a Taichi.

S mnoha vlastními zkušenostmi začíná Xolotl v průběhu 80. let intenzivně vyučovat mládež a děti. Ve stejné době rozšiřuje své vztahy s ostatními kmeny a je zasvěcen do dalších důležitých domorodých tradic amerického kontinentu, jako Tanec Slunce, Tanec Země a Visionquest /Hledání vize/. Zároveň se dále vzdělává v terapeutických postupech své vlastní tradice, v rituálu Temazcal, bylinářství, krystaloterapii a pracuje s technikami přežití ve volné přírodě.

V současné době se Xolotl věnuje naukám tradičního Aztéckého tance /La Danza Azteca/, založil již 4 skupiny posvátného tance v Mexico City, vede obřadní potní rituály Temazcalli na mnoha místech v Mexiku, USA a Canadě, pořádá kurzy a semináře věnující se starodávné kultuře Mexika. Je otcem pěti dětí, které rovněž učí tradičnímu způsobu života.

 


Již proběhlé akce lektora