Tomáš Hajzler


Do třiceti let věku jsem se to snažil daleko dotáhnout. Odseděl jsem si dvacet šest let ve školách (několika českých, dvou ruských, jedné holandské a jedné americké).

Strávil jsem deset dalších let na různých manažerských stoličkách tří nadnárodních firem (Douwe Egberts, Vitana a GE Capital). Založil jsem tři firmy (cestovku, šnečí farmu a síť obchodů s africkým uměním).

Až jsem jednoho rána místo do práce šel k lékaři. Ten mi oznámil syndrom vyhoření a doporučil razantní změnu života. Já ho poslechl a v roce 2001 jsem se pustil do peoplecommu.

Od té doby zkoumám svět firem, vedení, náš postoj k práci a další souvislosti pracovního života. Znepokojuje mě fakt, že více než osm z deseti lidí chodí denně do práce, kterou nemají rádi. Proto je mou hlavní náplní šířit principy svobody v práci.

Kromě vedení seminářů mě baví vystupování na konferencích a vysokých školách. O svobodě v práci píšu již léta blog - PeopleComm. Stejně tak v angličtině - Freedom at Work. Pustil jsem se také do života na volné noze - Freelance a do životního stylu - Kde domov můj?. Najdete mě na Facebooku, LinkedInu a Twitteru. O mé cestě za svobodou si přečtěte např. ve Zpovědi krysího závodníka.