Tatjana Micić

Profesí jsem komparativní filolog a filozof, v posledních letech se však intenzivně zabývám alternativními disciplinami. Část svého života jsem žila a pracovala v Číně. Fascinovalo mě, jak moc je u Číňanů a ostatních východních národů živé takzvané mytické myšlení. Mnohé praktické znalosti jsem získala od různých čínských mistrů osobně, jako je na přiklad uzdravení s pomocí slov a povídaní.
Učitelské zkušenosti jsem získala během své akademické kariéry, konzultace z oblasti astropsychologie a Feng shui vykonávám s jednotlivci od založení studia Well-balanced. V poslední době pořádám kurzy a přednášky na téma mytologie, astrologie, filozofie a rozvoj nového myšlení, což zároveň spojuji s otázkami osobního rozvoje, sebepoznání a hledání smysluplných hodnot.

Ve všem, co dělám, uplatňuji srovnávací metodu, například umění bydlení Feng shui propojuji se západní psychologií, zatímco v astropsychologii používám teorii binárních opozic, zejména teorii yin-yangu. O mé práci se dozvíte více na www.well-balanced.cz.

Jaká je moje vize? Především je spjata s otázkami duchovního a intelektuálního života dnešního člověka a spojování východního a západního myšlení.

A co pod tím myslím? Žijeme v době, která je často popisovaná jako věk Vodnářů a v které dochází k určité změně mužského a ženského principu na makro-rovině, což ovlivňuje jak život jednotlivce, tak společnost jako celek. To je důvod, proč dnes tolik lidí chodí na kurzy sebepoznání, probuzení intuice, hledání cesty atd. Vždy to tak bývalo v dobách, kdy došlo k Nové etapě v rozvoji lidského vědomí. Tentokrát se musíme uspořádat s prosazováním ženského principu yin a otevřít více prostoru pro jeho hodnoty, jako jsou: intuice, nevědomí a kolektivní potřeby. Zároveň ale nesmíme zapomínat na individuální potřeby a vývoj kreativity jednotlivců.

Chtěla bych prozkoumat změny, které prožíváme, a pomáhat lidem, aby se v nich lépe vyznali. Poznávání změn a věčného pohybu všech věcí je základ východní filozofie a medicíny, ale také i takzvaných primitivních, zejména přírodních kultur. Jak se qi (energie) pohybuje, pochopíme nejlépe, když se podíváme do sebe, protože jsme jako svět složený z téže substance.

Rozhovory v našem magazínu:

Nechat se žít

Budoucnost není statická

 


Již proběhlé akce lektora