Tatjana Micić

Profesí jsem komparativní filolog a filozof, v posledních letech se však intenzivně zabývám alternativními disciplinami. Část svého života jsem žila a pracovala v Číně. Fascinovalo mě, jak moc je u Číňanů a ostatních východních národů živé takzvané mytické myšlení. Mnohé praktické znalosti jsem získala od různých čínských mistrů osobně, jako je na přiklad uzdravení s pomocí slov a povídaní.
Učitelské zkušenosti jsem získala během své akademické kariéry, konzultace z oblasti astropsychologie a Feng shui vykonávám s jednotlivci od založení studia Well-balanced. V poslední době pořádám kurzy a přednášky na téma mytologie, astrologie, filozofie a rozvoj nového myšlení, což zároveň spojuji s otázkami osobního rozvoje, sebepoznání a hledání smysluplných hodnot.

Ve všem, co dělám, uplatňuji srovnávací metodu, například umění bydlení Feng shui propojuji se západní psychologií, zatímco v astropsychologii používám teorii binárních opozic, zejména teorii yin-yangu. O mé práci se dozvíte více na www.well-balanced.cz.

Jaká je moje vize? Především je spjata s otázkami duchovního a intelektuálního života dnešního člověka a spojování východního a západního myšlení.

A co pod tím myslím? Žijeme v době, která je často popisovaná jako věk Vodnářů a v které dochází k určité změně mužského a ženského principu na makro-rovině, což ovlivňuje jak život jednotlivce, tak společnost jako celek. To je důvod, proč dnes tolik lidí chodí na kurzy sebepoznání, probuzení intuice, hledání cesty atd. Vždy to tak bývalo v dobách, kdy došlo k Nové etapě v rozvoji lidského vědomí. Tentokrát se musíme uspořádat s prosazováním ženského principu yin a otevřít více prostoru pro jeho hodnoty, jako jsou: intuice, nevědomí a kolektivní potřeby. Zároveň ale nesmíme zapomínat na individuální potřeby a vývoj kreativity jednotlivců.

Chtěla bych prozkoumat změny, které prožíváme, a pomáhat lidem, aby se v nich lépe vyznali. Poznávání změn a věčného pohybu všech věcí je základ východní filozofie a medicíny, ale také i takzvaných primitivních, zejména přírodních kultur. Jak se qi (energie) pohybuje, pochopíme nejlépe, když se podíváme do sebe, protože jsme jako svět složený z téže substance.

Rozhovor

Nechat se žít

 

Akce lektora v MAITREI

9/3-11/3 pátek - neděle MAITREA

Sebepoznání přináší štěstí

Tatjana Micić | Třídenní workshop je vymyšlen tak, aby účastníkům ujasnil význam důležitých astrologických tranzitů, což umožní vědomé prožívání vlastního života a ukáže, která cesta vede k naplnění životního úkolu. Po celou dobu semináře budeme používat Qi gong, afirmativní cvičení a léčení s pomocí Thetahealingu.
3/4 úterý MAITREA

Boháč v nás

Tatjana Micić | Věříte, že dosáhnete mimořádného bohatství a štěstí? Pokud ano – je to dobré znamení! V roce 2018 Jupiter tranzituje skrze znamení Štíra a otevírá i témata jako jsou finance, společné sdílení, intimní život a předpoklady pro získání materiální prosperity.
18/5-20/5 pátek - neděle MAITREA

Škola Astro-Psychologie

Tatjana Micić | Jak je možné, že se někdo podívá do horoskopu a řekne vám, co prožíváte, jak se bude dále vyvíjet váš příběh a na konci se i ukáže, že je to pravdivé?
21/6 čtvrtek MAITREA

Saturn v Kozorohu 2017 – 2020

Tatjana Micić | Seminář o sebepoznání inspirovaný tranzitem Saturnu skrze znamení Kozoroha aneb proč je konzervativizmus dobrý a stabilita nutná.
21/9-23/9 pátek - neděle MAITREA

Feng shui - základní a pokročilý kurz

Tatjana Micić | Třídenní workshop je vymyšlen tak, aby rozšířil vědomosti těch, kteří už aplikují Feng shui a chtějí prohloubit své znalosti. Nicméně, začátečníci se neztratí – v první části semináře si povíme základy tohoto východního umění a to jim pomůže navázat se na další dvě části semináře.
23/10 úterý MAITREA

Venuše a Mars - Zákon přitažlivosti

Tatjana Micić | Jste „salónní dvojice“, „experimentální dvojice“, „tantrická dvojice“ nebo nějaká z jiných kombinací?
22/11 čtvrtek MAITREA

Vesmírné hodiny: třicítka a čtyřicítka v životě člověka

Tatjana Micić | Seminář o času a rytmu lidského života, neboli astrologicky cyklus Saturnu a Uranu.
12/12 středa MAITREA

Duchovní renesance a léčba – Neptun a Chiron 2012-2018

Tatjana Micić | Na semináři budeme mluvit o astro-psychologickém významu Neptunu a Chirona, o čínské starobylé léčbě, která se používá v Qi gongu a o moderní metodě pojmenované Thetahealing.

Již proběhlé akce lektora