Tatjana Micić

Profesí jsem komparativní filolog a filozof, v posledních letech se však intenzivně zabývám alternativními disciplinami. Část svého života jsem žila a pracovala v Číně. Fascinovalo mě, jak moc je u Číňanů a ostatních východních národů živé takzvané mytické myšlení. Mnohé praktické znalosti jsem získala od různých čínských mistrů osobně, jako je na přiklad uzdravení s pomocí slov a povídaní.
Učitelské zkušenosti jsem získala během své akademické kariéry, konzultace z oblasti astropsychologie a Feng shui vykonávám s jednotlivci od založení studia Well-balanced. V poslední době pořádám kurzy a přednášky na téma mytologie, astrologie, filozofie a rozvoj nového myšlení, což zároveň spojuji s otázkami osobního rozvoje, sebepoznání a hledání smysluplných hodnot.

Ve všem, co dělám, uplatňuji srovnávací metodu, například umění bydlení Feng shui propojuji se západní psychologií, zatímco v astropsychologii používám teorii binárních opozic, zejména teorii yin-yangu. O mé práci se dozvíte více na www.well-balanced.cz.

Jaká je moje vize? Především je spjata s otázkami duchovního a intelektuálního života dnešního člověka a spojování východního a západního myšlení.

A co pod tím myslím? Žijeme v době, která je často popisovaná jako věk Vodnářů a v které dochází k určité změně mužského a ženského principu na makro-rovině, což ovlivňuje jak život jednotlivce, tak společnost jako celek. To je důvod, proč dnes tolik lidí chodí na kurzy sebepoznání, probuzení intuice, hledání cesty atd. Vždy to tak bývalo v dobách, kdy došlo k Nové etapě v rozvoji lidského vědomí. Tentokrát se musíme uspořádat s prosazováním ženského principu yin a otevřít více prostoru pro jeho hodnoty, jako jsou: intuice, nevědomí a kolektivní potřeby. Zároveň ale nesmíme zapomínat na individuální potřeby a vývoj kreativity jednotlivců.

Chtěla bych prozkoumat změny, které prožíváme, a pomáhat lidem, aby se v nich lépe vyznali. Poznávání změn a věčného pohybu všech věcí je základ východní filozofie a medicíny, ale také i takzvaných primitivních, zejména přírodních kultur. Jak se qi (energie) pohybuje, pochopíme nejlépe, když se podíváme do sebe, protože jsme jako svět složený z téže substance.

Rozhovor

Nechat se žít

 

Akce lektora v MAITREI

19/4 středa MAITREA

Dračí cesta v roce 2017 a 2018

Tatjana Micić | Seminář se zabývá tématem karmických cest a duchovního vývoje z hlediska indické duchovní astrologie a filozofie v tomto a dalším roce.
11/5 čtvrtek MAITREA

WORKSHOP: Feng shui a design

Tatjana Micić | Prostor můžeme zařídit tak, aby pozitivně ovlivnil naši náladu, emoce, psychický stav a zdraví. Design podle Feng shui není pouze otázka estetiky, ale celkové harmonie vycházející z teorie pěti elementů.
8/6 čtvrtek MAITREA

Vztahy aneb mužský a ženský princip ve věku Vodnáře

Tatjana Micić | Proč pořád řešíme vztahy, v čem jsme jiní než dříve a co přináší do našich vztahů doba Vodnáře? Přijďte se dozvědět více k jakým změnám v principech dochází ve věku Vodnáře.
13/7 čtvrtek MAITREA

Bod štěstí

Tatjana Micić | Staré národy věřily, že zrovna bod štěstí je klíčový pro život jedince. Co je ale bod štěstí?
6/9 středa MAITREA

KRÁSKA A ZVÍŘE - Jak se přiblížit k vlastnímu Stínu?

Tatjana Micić | „To ne já, to on...!“ Vinu má někdo jiný, protože s Vámi je jako obvykle všechno v pořádku, jste morální, obětaví, snaživí, láskyplní atd. A všechno by bylo krásné, kdyby se vždycky neobjevil ten druhý, který všechno pokazí. Že je to tak?
2/10 pondělí MAITREA

Spřízněné duše aneb jak se potkat v čase

Tatjana Micić | Zákon přitažlivosti říká: Staneme se čímkoli, na co se soustředíme. A Vy se musíte stát tím, co vyžadujete od své spřízněné duše. Při tomto procesu jde o to vědět, kdo opravdu jste. Spojení s naší spřízněnou duší nastane, jen pokud jsme navázali určitý stupeň zdravého vztahu s vlastní duší.
6/11 pondělí MAITREA

Lunární princip v nás - žít s rytmy

Tatjana Micić | O našich instinktech a citových potřebách, které se mění podle určitých rytmů, nám může pozice Luny v horoskopu říci mnohé.
8/12 pátek MAITREA

Feng shui a kouzlo osmičky – 88

Tatjana Micić | Jak zapojit duchovní a materiální svět? Specialistický seminář Feng shui o tom, jak využít sílu čísla osm, které podle čínské numerologie přináší obrovské štěstí a úspěch.

Již proběhlé akce lektora