Sebastian James

Jsem psycholog a akreditovaný psychoterapeut. Absolvoval jsem pětiletý výcvik v psychodynamické práci se skupinami, tříletý výcvik v systemické partnerské terapii a čtyřletý výcvik orientovaný na Gestalt terapii. Působím v privátní sféře i v rámci firemního vzdělávání.

V životě, stejně jako ve svém povolání, považuji za nejdůležitější upřímnost, schopnost vnímat vlastní tělo, umět si hrát a ochotu si vzájemně pomáhat, a proto jsem na těchto principech založil své workshopy. Nezajímají mě rychlé povrchní změny, ale udržitelná životní spokojenost.

V České republice a na Slovensku jsem jediným certifikovaným lektorem workshopů Radikální upřímnosti, kterým vtiskl tvář americký psychoterapeut Brad Blanton. Zároveň jsem v roce 2016 pro nakladatelství Maitrea přeložil stejnojmennou knížku.

Radikální upřímnost nevnímám jako ideologii nebo dogma. Slovo "radikální" je pro mě spíše vymezením proti současné realitě, která se dá někdy označit za radikální předstírání. Z vlastní zkušenosti vím, že upřímnost představuje zdravější i zábavnější způsob života.

Mezi to nejlepší, co umím jako profesionál nabídnout, patří intenzivní několikadenní workshopy Radikální upřímnosti. Každých čtrnáct dní také pořádám večerní mužsko-ženské skupiny upřímného sdílení. Dále se věnuji individuálním konzultacím a párové i rodinné terapii.

www.sebastianjames.cz
www.radikalniuprimnost.cz

Rozhovor

Proč být radikálně upřímný?

 

Již proběhlé akce lektora