Sebastian James

Jsem vystudovaný psycholog. Akademická psychologie mně však nikdy příliš neimponovala a formálnímu vzdělání celkově nepřikládám velkou váhu. Rovněž jsem akreditovaný psychoterapeut. Absolvoval jsem čtyřletý výcvik ve skupinové psychoterapii včetně supervize a tři roky výcviku v rodinné terapii. Mou práci výrazně ovlivnil Brad Blanton – americký psychoterapeut a autor knihy Radikální upřímnost, u kterého jsem se osobně učil tři roky a jehož knihu jsem v roce 2016 přeložil pro nakladatelství Maitrea.

V životě, stejně jako ve svém povolání, považuji za nejdůležitější upřímnost, umět si hrát a ochotu si vzájemně pomáhat, a proto jsem na těchto principech založil své workshopy. Jako obrovské zdroje dále vidím schopnost nahlas přiznat svá vlastní zranění a mít kvalitní přátele. Nezajímají mě rychlé povrchní změny, ale udržitelná životní spokojenost.

Mezi to nejlepší, co umím jako profesionál nabídnout, patří intenzivní několikadenní workshopy Radikální upřímnosti. Každých čtrnáct dní také pořádám večerní mužsko-ženské skupiny upřímného sdílení. Dále se věnuji individuálním konzultacím a párové i rodinné terapii.

Rozhovor

Proč být radikálně upřímný?

 

Akce lektora v MAITREI

11/5-13/5 pátek - neděle MAITREA

Život v hravé přítomnosti - Intenzivní workshop

Martin Vasquez, Sebastian James | Intenzivní zážitkový kurz, který pracuje s technikami improvizačního divadla a dialogického jednání. Otevírá cestu ke spontaneitě a životu v přítomnosti. Kurz vám skrze zážitek ukáže jak přinést radost do vašich vztahů, odvahu do vašich rozhodnutí a autenticitu do vaší komunikace.
14/5 pondělí MAITREA

Radikální upřímnost - ukázkový večer

Sebastian James | Zažijte sami sebe v přirozené podobě bez předstírání a strachu. Být upřímný k sobě i k druhým, komunikovat autenticky a dopředu se nebát možných zranění má celou řadu výhod, které se projeví v ozdravení našich vztahů, včetně vztahu k sobě samému.

Již proběhlé akce lektora