Restaurace MAITREA

Otevřeno:
Po-Pá 11:30 – 23:30
So-Ne 12:00 – 23:30

Rezervace:
(+420) 774 422 226

Více informací na:

www.restaurace-maitrea.cz

 

Restaurace Maitrea v Týnské uličce 6
u Staroměstského náměstí je sesterský podnik vegetariánské restaurace Lehká hlava v Praze na Boršově a je pro Vás otevřena od 12.května 2009. Restaurace má 2 patra a 90 míst k sezení a interiér ve stylu feng shui se dvěma pohyblivými fontánami, krbem a zátiším s Buddhou – MAITREA. Podle něj (v překladu „milující laskavost“) se jmenuje restaurace i celý Dům osobního rozvoje, ve kterém se nachází.

Hlavní myšlenkou projektu je vytvořit v Praze inspirativní a příjemné místo pro setkávání lidí. Kromě samotného interiéru restaurace by tuto atmosféru mělo podpořit poloha restaurace v klidné ulici v samotném centru Prahy, nekuřácké prostředí, vegetariánské jídlo a sousedství s Domem osobního rozvoje (www.maitrea.cz) s pestrým výběrem zajímavých seminářů a kurzů. Výhodou je i propojení s příbuzným projektem restaurace Lehká hlava (www.lehkahlava.cz), které našim hostům může nabídnout širší možnosti výběru.

Projekt rekonstrukce domu a budování restaurace trval téměř tři roky a podílelo se něm mnoho umělců a spolupracovníků. Největší dík patří panu Akad. architektovi Oldřichu Hozmanovi (www.arc.cz), který již dlouhou dobu při své architektské práci vychází z principů feng shui a co nejvíce jich využil i v koncepci restaurace a celého domu. Dále bychom rádi poděkovali p. akad. soch. Františku Svátkovi (www.fk-svatek.cz), který speciálně pro tento prostor vytvořil dvě umělecká díla mobilní – fontánu v přízemí a zátiší s Buddhou s fontánou v prvním podzemním podlaží. Rádi bychom poděkovali i designéru Viktoru Korejsovi (www.divan.cz), se kterým jsme průběžně konzultovali a který přinesl řadu nápadů na zajímavé detaily a zařízení interiéru a akad. Malíři Ivanu Voseckému (www.ivanvosecky.com), který vlastnoručně provedl malbu několika desítek tibetských manter Om Mani Padme Hum na stěnách ve vstupní místnosti. Úplně největší dík patří p. Antonínu Koláčkovi, který se podílel svými nápady na podobě restaurace a celého domu a který pro celý projekt, všechna umělecká díla a nápady designerů i nás ostatních, zajistil financování a osobní podporu.

Za tým Restaurace MAITREA
Václav Stanislav a Martin Dobeš