Petr Koch

Nadšený průzkumník potenciálu světa i lidí, milovník svobody a podnikání, pomocník na cestě energetického léčení těla.

Můj zájem o psychologii, vztahy, lidské povahy a chování začal v roce 2000, kdy jsem začal podnikat v obchodní branži a při vedení lidí.
V roce 2008, kdy můj život dostal silné „pošťouchnutí“ od života ve formě fyzického zranění, jsem se začal intenzivně zajímat o cesty, návody, principy a inspirace, jak žít naplňující a smysluplný život. Ty mě mimo jiné přivedly k mnoha oborům, jako jsou kraniosakrální terapie, rodinné konstelace, koučink, tantra, astrologie, alternativní léčení aj. To vše mě dnes motivuje, abych pomáhal lidem v tématech, která je tíží.

V roce 2014 jsem získal certifikát v Gottman institutu a toto téma a koncept mě natolik oslovilo, že jsem se rozhodl rozvíjet tuto myšlenku dále zde v ČR. Skrze toto učení jsem si uvědomil, že jedna z nejcennějších kvalit ve vztahu je prostor bezpečí, ve kterém můžeme pravdivě vyjadřovat, co se v nás děje. Uvědomuji si, že ne vždy je to jednoduché, protože mezi námi stojí naše strachy, zranění a někdy i podvědomé vzorce chování. Cesta vede skrze postupné poznávání, čištění domněnek a velkou míru vzájemného oceňování. Tím můžeme tento prostor tvořit, vyživovat a jednodušeji pak řešit problémy a rozepře, které mezi námi vyvstanou.

Jsem nadšený, že mohu s Luckou Němcovou spolupracovat a vytvářet bezpečné pole pro páry, které vnímají, že kvalitní partnerský vztah je pro ně vyživující hodnotou v životě.
Koncept workshopů stojí nohama na zemi, má hlavu i patu a pomáhá pochopit a zaimplementovat do každodenního života principy a návyky, které obohacují život. Líbí se mi hlavně skutečnost, že se máme o co „opřít“. Je zde logická srozumitelná „struktura“, která dává smysl, což je důležité zejména pro muže.
To vše mě dnes naplňuje pocitem, že tvořit tento „workshopový“ prostor pro páry stojí za to, byť si uvědomuji, že musí mít chuť i odvahu „pracovat“ na sobě i vztahu a brát to jako zdravou investici, která se vyplatí.

Pokud by Vás zajímal celý můj příběh, je k dispozici zde: http://www.mapylasky.cz

Rozhovor

Spokojené partnerství? A jak na to?