Nukunu

Nukunu se narodil v Dánsku v roce 1947. Vystudoval filosofii a psychologii. Pracoval 30 let jako psychoterapeut a přednášel o Gestalt psychologii, psychodramatu, primární terapii, NLP a meditaci. Během této doby byl studentem velkých učitelů jako je Osho, Papaji a a učitelů z linie Sacha. Po zkušenosti radikálního probuzení v březnu 1995 se jeho práce změnila a nyní se soustředí na předávání své zkušenosti formou satsangu a intenzivních kurzů.

Základní učení Nukunu je "být tím co je, tak, jak to je." Díky tomuto jednoduchému pochopení mysl přestane bojovat sama se sebou a pravda se projeví sama ve své jednoduchosti a čistotě. Je to odpověď beze slov, která umlčí mysli navždy.

Nukunu je autorem několika knih a DVD. V češtině vyšlo Oku hurikánu a Záležitost srdce.

Rozhovor

Lidé jsou jak zápalky

 

Akce lektora v MAITREI

18/4 středa MAITREA

OKO HURIKÁNU - Najděte klidný střed ve vichřici prožívání

Nukunu | Objevte nehybný střed vás samých – přirozený zdroj klidu, který je neustále k dispozici. Rozpoznejte - že to, co nás obvykle trápí - lze z klidu vidět jen jako svobodnou hru myšlenek a pocitů, které se objevují a mizí.
19/4-22/4 čtvrtek - neděle MAITREA

NEDUÁLNÍ TERAPIE - Úvod do výcviku spirituální psychoterapie

Nukunu | Neduální terapie (NDT) staví svůj přístup k člověku na tom, že jsme ve své podstatě již úplní. To je výchozím bodem veškeré práce. Jinými slovy můžeme říci, že v neduální terapii nemáme primárně zájem na člověku něco měnit, ale směřujeme pozornost k tomu, co je v našem bytí neměnné a osvobozující.