Nina Wise

Performerka, učitelka dharmy, zakladatelka improvizačního Pohybového divadla

Nina zasvětila svůj osobní i pracovní život pohybovému a divadelnímu projevu, který se zabývá komplexním vztahem mezi tělem, myslí i duchem. Svá provokativní a originální díla představila na prestižních místech ve Spojených státech, v Jižní Americe, v Evropě a v Asii. Získala ocenění za scénografii, inovativní design a nové divadlo, včetně tří cen National Endowment for the Arts fellowships a sedmi ocenění divadelních kritiků Bay Area Theater Critics Awards.

Založila Pohybové divadlo (Motion Theater), což je originální pojetí autobiografické improvizace. Nina nabízí svá představení a kurzy v této jedinečné formě autentického sebevyjádření po celém světě. Je zvána do divadel, na různá setkání, konference i lékařské a politické akce.

Nina učí jednotlivce i týmy tvořivosti, kultivaci přítomnosti, snižování stresu, komunikaci a vedení. Známý buddhistický učitel Jack Kornfield ji pověřil, aby vyučovala budhistickou praxi v duchovních centrech po celém světě.

Nina je autorkou knihy „A Big New Free Happy Unusual Life“, která je věnována umění spontánnosti a sebevyjádření. Její příběhy a články se objevují v mnoha antologiích a časopisech. Vyučuje také na univerzitách, například na Kalifornské univerzitě, v Santa Cruz, v San Francisku a na univerzitě Johna F. Kennedyho.

 


Již proběhlé akce lektora