Milena Čapková

Inspiruji své klienty, aby nalezli vlastní harmonii - tělesnou i psychickou.

Specializuji se na manuální lymfodrenáž. Detoxikuje a vrací zpět k rovnováze tělo i duši.

V dalších svých masážních dotykových technikách využívám znalostí reflexní terapie, Esoterního léčení, Dornovy metody, shiatsu, su-joku.

V individuálních konzultacích a poradenství se opírám o studium astropsychologie, o Gestalt terapii, Transakční analýzu, Cestu podle Brandon Bays a systemické konstelace.

Manuální lymfodrenáž

LYMFA je bezbarvá tekutina, která vzniká z tkáňového moku. Protéká lymfatickými cévami, filtruje se přes lymfatické uzliny. Protože nemá podobnou pumpu, jakou u krevního oběhu představuje srdce, její průtok podporují pouze kontrakce kosterního svalstva (tzn. pohyb). A jelikož civilizovaný člověk s městským životním stylem má pohybu opravdu hodně málo, přibývá lidí, kterým lymfa neproudí tak, jak by měla. Manuální lymfodrenáž umí podpořit dostatečnou cirkulaci lymfy.

LYMFATICKÝ SYSTÉM má několik funkcí:
• odvádí z tkání tekutinu;
• transportuje bílkoviny (při poruše tohoto mechanismu vzniká chronický lymfatický otok);
• odvádí tukové kapky;
• lymfatické uzliny jako filtry zachycují toxiny, bakterie, cizorodé látky a nádorové buňky;
• lymfa se průtokem přes uzliny obohacuje o lymfocyty (bílé krvinky) – to znamená, že lymfatický systém je životně důležitou součástí imunitního systému.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ je velmi příjemná, jemná masážní technika. Stimuluje cirkulaci lymfy, pomáhá k detoxikaci organismu. U pooperačních stavů podporuje proces hojení, odstraňuje otoky. Má sedativní a analgetický účinek – odplaví mediátory bolesti a tím dojde k úlevě od bolesti.

Čistí a harmonizuje organismus, formuje postavu, zabraňuje projevům celulitidy. Kromě toho má příznivé účinky na psychiku – relaxuje, navozuje pocit lehkosti a navrací vitalitu.

Manuální lymfodrenáž je soubor ošetření, které je potřeba individuálně pětkrát až desetkrát opakovat, a to zhruba v týdenních odstupech.

Po liposukci či jiném chirurgickém zákroku doporučuji začít s manuální lymfodrenáží pátý den po výkonu nebo hned, jakmile se klientka subjektivně cítí být připravena na jemný dotek.

Je důležité hodně pít a dostatečně odpočívat. Lymfodrenáží se z mezibuněčných prostor uvolňují toxiny a ty je potřeba odplavit a naředit. Proto doporučuji během lymfodrenážní kůry vypít alespoň tři litry tekutin denně. Zároveň je vhodné dodržovat lehkou dietu, tzn. netučné mléčné výrobky, dostatek zeleniny a ovoce, celozrnné obiloviny, ryby.

Bezprostředně po masáži se klient může cítit unavený, neboť jeho organismus se musí vypořádat s uvolněnýmí elementy, které lymfa nyní odplavuje. Takovou únavu je dobré respektovat.

Celkově manuální lymfodrenáž harmonizuje tělo, navrací mu samouzdravovací schopnost, podporuje aktivitu imunitního systému, čistí a detoxikuje organismus. Má blahodárné účinky i na psychiku, relaxuje a zbavuje celkové vyčerpanosti.

Navíc je manuální lymfodrenáž vyhledávána i pro své účinky pro krásu těla: brání projevům celulitidy, zpomaluje stárnutí pleti. Formuje postavu, neboť zmenšuje objemy. Podporuje metabolismus a urychluje peristaltiku trávicího traktu, takže ženy, které marně bojují s každým dekagramem navíc, mají po lymfodrenáži opět šanci.

Co je celulitida?

Celulitida vzniká při přetížení lymfatických cév a uzlin, kdy dochází k omezení toku lymfy (lymfostáza), v důsledku čehož se usazují zplodiny metabolismu v podkožních tukových buňkách. Shluky tukových buněk zvětšených o usazující se zplodiny metabolismu a toxiny se vyklenují vzhůru proti kůži a vytvářejí známou „pomerančovou“ kůži. Příčinou může být nedostatek nebo utlačování lymfatických cév.

Osoby se sklony k tvorbě celulitidy by měly více dbát na správnou životosprávu, pitný režim a omezit příjem škodlivých látek! Ženy, které užívají antikoncepci, mají menší šanci se celulitidy zbavit. Pomůže manuální lymfodrenáž.

Webové stránky www.hlavackova.com

CENÍK

Manuální lymfodrenáž
Manuální lymfodrenáž horní poloviny těla: 45 – 55 min. 900 Kč
Manuální lymfodrenáž celého těla: 90 – 110 min. 1.600 Kč
Úvodní ošetření 5 návštěv: 8 hodin – sleva 20 % 5.600 Kč

Masáže relaxační, rehabilitační, reflexní, shiatsu
Celková masáž: 90 min. 1.500 Kč
Masáž zad, beder, šíje: 45 min. 800 Kč

Permanentky
10 masáží – 10% sleva
10x 90 min.: 13.500 Kč
10x 45 min.: 7.200 Kč

Dárkové poukázky podle přání

Za terapie omluvené později, než 24 hodin předem, se účtuje platba v plné výši.