Michaela Pavlíková

Vleklé zdravotní potíže mne postupně přivedly k zájmu o zdravou výživu a alternativní způsoby léčby, jejichž studiu jsem se v rámci sebevzdělávání věnovala řadu let. Nejsilnější impulz ke změně přišel, když jsem objevila na internetu informace od amerického Institute for the Psychology of Eating, školy založené výživovým psychologem Marcem Davidem. Ty mi pomohly pochopit, že pozitivního obratu dosáhnu jen, když se uvolním z okovů úzkostlivého dodržování diet a začnu jíst i žít jako svobodný člověk.

V tomto institutu jsem později absolvovala výcvik pro kouče v psychologii výživy a také si zde prošla osobní transformací ve vlastních postojích k daným tématům. Zjistila jsem, že není možné věnovat se podpoře zdravého a intuitivního vztahu k jídlu, aniž bychom se dotkli toho, zda a jak vnímáme své tělo. Propagaci pozitivního přístupu k tělu považuju za jedno z mých hlavních poslání v této době.

V letech 2011-2012 jsem v amsterdamském Kushi Institutu studovala makrobiotickou výživu, filozofii a léčebné metody. Též jsem si prošla řadou kurzů osobního a duchovního rozvoje, zejména v souvislosti s objevováním ženské moudrosti (Monika Michaelová, Iveta Kučerová, Magda Křepelková.). Velkým přínosem pro mne byly a jsou také semináře Lucie Kolaříkové na témata sebelásky, strachu a odvahy či léčení vnitřního dítěte. Absolovala jsem dlouhodobou taneční skupinu Moving Path Tance 5 rytmů u anglického lektora Adama Barleyho a vědomý tanec považuju za jednu z nejsilnějších metod práce se svým nitrem.

Pracuji převážně se ženami jako certifikovaný kouč psychologie výživy v rámci své soukromé praxe v Praze a okolí a nabízím též konzultace na dálku. Mimo individuální sezení pořádám pro veřejnost přednášky o vlivu mysli na metabolismus a také prožitkové semináře zaměřené na vztah k jídlu a k tělu.

Jsem překladatelkou knihy Pomalá dieta od Marca Davida, kterou vydalo nakladatelství Maitrea na jaře 2016.

Více informací o mé práci naleznete na www.cestaskrz.cz