Michaela Olivie Cusanová

Věnuji se více než 15 let ženské spiritualitě, taoismu, tantrickým cvičením a józe. Na své cestě jsem se nechala inspirovat svou první učitelkou Ernestinou Velechovskou a Maitreyi Piontek se svým ženským Tao, z jehož pokladnice dodnes tvořím. Ve své práci sbírám inspiraci nejen ze zdrojů jógové tradice, ale také taoismu, tantry a ženské spirituality a v posledních letech z oborů vědních a „materiálních“.

Na mé cestě jógy jsem vděčna zejména učitelce bihárské školy jógy Ivaně Knaislové, učitelům jógové terapie: dr. Ganesh Mohan a dr. Mukund Bhole, Angele Farmer, Olivii Crooks, v cestě Tao Mistru Tao Mantak Chia. Na začátku mě doprovázeli mimo jinými John Hawken, Helena Unmani, Katka Kramolišová, Denisa Říha Palečková, Richard Vojík.

Dnes objevuji a hraji si s možnostmi minimálního terapeutického a fluidního pohybu, pracuji s tekutinami a hlubokými strukturami v těle a jejich promítnutím do intuitivního pohybu. Mou velkou inspirací je mimo jiné studium s Liz Koch („Psoas Lady“), Continuum Movement (studium fluidního pohybu), ztělesněná anatomie a embryologie Body Mind Centering®.

Pracuji s tělem, pomocníkem je mi voda v nás, a ráda propojuji to, na co si sáhnu s tím, co mohu jen cítit, aby naše tělo, duch a srdce byly zase zpět v harmonii.

--
www.SensingBody.cz

Rozhovor

Když nám chybí šťáva

 

Akce lektora v MAITREI

18/1 středa MAITREA

VLNY ŽENSKÉ INTIMITY – Dopolední ochutnávka

Michaela Olivie Cusanová | Ženskou sexualitu nebudeme probouzet. Leží v hlubinách, čekající, až ji uvolníme. Neučíme se, rozpomínáme se. Necvičíme, hrajeme si. Nemáme cíle, ale důvěřujeme - svému Tělu, Zemi a Prostoru kolem nás.
18/1 středa MAITREA

TĚLO A EMOCE – Dopolední ochutnávka

Michaela Olivie Cusanová | Vyzkoušíme si, jak naše tělo reaguje na primární zvuk a primární pohyb, a tím regenerujeme náš nervový systém. Zkontaktujeme se s rytmem našeho srdce a našeho dechu. A skrze práci s elementem vody, si opečujeme také naše ledviny a nadledvinky, které jsou dnešním způsobem života velice vyčerpané.
21/1-22/1 sobota - neděle MAITREA

TĚLO A EMOCE - intenzivní kurz

Michaela Olivie Cusanová | Na tomto unikátním kurzu se na hluboké úrovni naučíme naslouchat a respektovat své tělo, skrze kontakt s vnitřními orgány jej vnímat a tak nalézt spontánnost a potěšení ve chvílích pohybu i klidu. Zjistíme, že si umíme poskytnout hřejivou náruč, že v sobě máme více, než je na první pohled zřejmé.
25/1-29/3 středa - středa MAITREA

VLNY ŽENSKÉ INTIMITY – 9dílný kurz pro něžný vztah k sobě samé

Michaela Olivie Cusanová | Pro ženy, které se chtějí hluboce propojit se svým tělem, poznat moudrost intimity a sexuality, znovu spojit oddělené. Hluboké intimní spojení může být vytvořeno porozuměním a pochopením, kdo jsme, příběhu našeho těla i jeho zranění a znovu vytvořením láskyplného vztahu k tělu a sobě samé.
25/1-29/3 středa - středa MAITREA

TĚLO A EMOCE – 9dílný kurz pro zlepšení vnímavosti a regeneraci těla

Michaela Olivie Cusanová | Na tomto unikátním kurzu se na hluboké úrovni naučíme naslouchat a respektovat své tělo, skrze kontakt s vnitřními orgány jej vnímat a tak nalézt spontánnost a potěšení ve chvílích pohybu i klidu. Zjistíme,že si umíme poskytnout hřejivou náruč, že v sobě máme více, než je na první pohled zřejmé.
10/2 pátek MAITREA

Bederní svaly - svaly duše

Michaela Olivie Cusanová | Psoas je mostem mezi dolním a horním tělem, je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří taoisté se svalem pracovali, věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?
11/2-12/2 sobota - neděle MAITREA

Léčení bederních svalů

Michaela Olivie Cusanová | Psoas je mostem mezi dolním a horním tělem, je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří taoisté se svalem pracovali, věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života. Kurz nabídne intenzivní ucelenou praxi, jak tomuto svalu porozumět a jak s ním pracovat.
3/3 pátek MAITREA

Bederní svaly, páteř, ledviny - síla středu

Michaela Olivie Cusanová | Psoas (bederní sval) je mostem mezi dolním a horním tělem, je významný pro naši fyzickou a emoční stabilitu. Již staří taoisté se svalem pracovali, věděli, jak velký vliv má na naše prožívání života. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Již proběhlé akce lektora