Katinka Soetens

Katinka Soetens pochází z Holandska, nyní žije v Cornwallu v Anglii. Je to matka 3 dětí, které byly vzdělány v rámci domácího školení (věk 12, 13 a 8). Kněžka Avalonu, kněžka Bohyně, Dula a lektorka v oblasti domácích porodů, břišní tanečnice, tantrická léčitelka a vedoucí workshopu Goddess movement-meditation.

Již mnoho let se považuji za pohanku vyznávající rituály bohyně. Od roku 2001, kdy jsem byla zasvěcena jako Kněžka Bohyně, vedu workshopy Bohyně různé ceremonie, spojující ženy a muže v oblasti ženské posvátnosti, sexualitě, mystériích krve, a smysluplných rituálech zasvěcení. Jsem součástí ceremoniální skupiny pro Goddess Conference v Glastonbury a sloužím v Chrámu bohyně, kde pomáhám při léčitelských obřadech. Pracuji s posvátnou sexualitou a léčím zranění související s touto oblastí jak ženám, tak i mužům. Provozuji ženské kruhy na posvátných místech, pracuji s tématem alternativního porodnictví, zasvěcujícími ceremoniemi a mnoha dalšími podobnými tématy.

Jelikož jsem sama všechny své děti odrodila doma a do vody, tak jsem se rozhodla vystudovat na učitelku aktivního a přírodního porodu u Kasandry Clements, která studovala u Jannet Blasakas z Londýnského centra Aktivních porodů a autorky Aktivních porodů jako takových. Také jsem se specializovala v Optimal Foetal Positioning (optimální pozici plodu) u Jean Sutton v Austrálii, od které jsem rovněž obdržela pokročilý výcvik a kvalifikaci což mi umožňuje tyto techniky sama vyučovat. Měla jsem to štěstí zúčastnit se mnoha seminářů se světově uznávanými odborníky a experty přes téma porodů jako jsou Michael Odent, Inna May a Mary Cronk ve Spojeném Království.

Během posledních deseti let jsem organizovala třídy pro přípravu na porod, jejichž hlavní náplní byly techniky uvolnění, jemná yoga pro těhotné ženy a budování sebevědomí. Neopomenuta byla také nutnost být v prostředí, které poskytuje podporu budoucí matce a jejímu dítěti. Tyto semináře poskytovali obecné informace o přírodních a fyziologických procesech porodu a věnovali se hlubším problémům týkajících se strachu a obav nastávajících matek. Kromě těchto seminářů také pořádám občasné přípravné kurzy pro oba rodiče.

Tři roky jsem v Anglii studovala, abych se mohla stát certifikovanou dulou a do dneška jsem měla tu čest být přítomna u mnoha porodů – jak doma, tak v porodnici a za mnoha různých podmínek, těch dobrých i těch špatných. Silně věřím, že porod je přirozený proces, naše rodné právo a v ženském těle je jistá moudrost a schopnost rodit děti, která se plně projeví, když je žena klidná a odevzdaná přirozenému proudu tohoto procesu ve víře, že je v bezpečí a má přírodu na své straně. Toto je hlavní esence mých seminářů.

Email: Astarte@postmaster.co.uk a další informace jsou k nalezení na stránkách www.wix.com/soetens/katinka