Joshi

Průvodce životem v přítomnosti, městský šaman

Ukazuji a sdílím s lidmi u nás stále ještě poněkud netradiční pohled na to, kdo ve své podstatě jsme a jak díky tomu můžeme žít šťastně a naplněně v každodenní přítomnosti. Bez zbytečného úsilí a přetvářek. Spontánně a opravdově.

Sebepoznání, meditacím, psychologii a zkoumání lidského štěstí se věnuji od svého mládí, je tomu nyní více než 25 let. V roce 2007 jsem po dlouhém období hledání a usilování nalezl překvapivou jednoduchost bytí v přítomnosti. Mé vnímání světa a vědomí sama sebe se převrátilo úplně naruby. Začal jsem toto prožívání dále prozkoumávat, prohlubovat a sdílet i s ostatními.

Poskytuji semináře a individuální konzultace, při kterých lidi nevyučuji, ale spíše "odvádím" od zbytečných a život komplikujících představ o jejich životě a jich samotných. Spočinutí v přítomném prožívání jim pak navrací tolik hledaný klid a svobodu bytí. Jsem přesvědčen, že rozpoznání vlastní podstaty a uvolnění se do prožívání toho, co tu právě je, je tím nejúžasnějším, co může v životě každého člověka "potkat". Toto uvědomění není zaměřeno primárně na řešení problémů, ale na otočení a rozšíření vnímání, které v důsledku přináší životní radost, otevřenost, moudrost a tvořivost. Jedinečný potenciál každého z nás se může konečně svobodně a spontánně projevovat.

Od roku 2013 jsem také certifikovaným instruktorem Jógy smíchu. Nejnovějším počinem jsou improvizační setkání tzv. Spirituální improvizace.

Život se nechystá, život se žije. Teď a Tady.

Občanským jménem Josef Šíla. Je mi 42, mám rodinu s třemi dětmi, bydlím na okraji Prahy a již několik let pracuji v Domě osobního rozvoje Maitrea. Při setkáních se snažím co nejvíce vycházet z vlastní zkušenosti a minimalizovat různé náboženské nebo jiné teorie. Miluji praktické propojení psychologie a každodenního osobního, rodinného i pracovního života. Věřím, že tohle zajímá i Vás a těším se, že se poznáme.

Online kurz 40 dní přítomnosti:
E-mailový kurz, který Vás probudí každý den do vědomějšího vnímání skutečnosti a rozvine tak plněji Váš vnitřní potenciál! Tímto kurzem prošlo již více než 6.000 lidí. Je k dispozici zdarma za dobrovolný příspěvek na konci kurzu.
40dni.zivotvpritomnosti.cz/

Online kurz Minutové meditace:
Minutové meditace jsou úžasně jednoduchým nástrojem sebepoznání a vnesou do tvého života vyšší smysl.
minutovemeditace.zivotvpritomnosti.cz/

Kniha Život v přítomnosti a další články:
Od roku 2005 publikuji na svém webu videa, vlastní články a překlady zahraničních učitelů, které jsme přeložili spolu s mými přáteli. Naleznete tu také knihu zdarma ke stažení s více než 120 stránkami inspirace.
www.zivotvpritomnosti.cz

Rozhovory:
Umění BÝT využijeme v každém okamžiku
Buldoček jako cesta k prázdné mysli

 

Akce lektora v MAITREI

12/3 úterý MAITREA

JÓGA SMÍCHU

Joshi | Jóga smíchu (hasya yoga) vám umožní prožít večer plný smíchu, radosti a uvolnění. Smích bez důvodu ve společnosti dalších smějících se lidí vás přivede do stavu spontánního prožívání přítomného okamžiku. Příjemně si odpočinete od stresu a starostí a navíc uděláte i něco pro své zdraví.

Již proběhlé akce lektora