Joshi

Průvodce životem v přítomnosti a nalezení vnitřního štěstí a radosti.

Ukazuji a sdílím s lidmi (u nás stále ještě poněkud netradiční) pohled na to, jak žít v přítomnosti. V podstatě bez úsilí, spontánně a přirozeně.

Sebepoznání, meditacím, psychologii a zkoumání lidského štěstí se věnuji již více než 20 let. V roce 2007 jsem po dlouhém období hledání a usilování nalezl překvapivou jednoduchost "neúsilí" a bytí v přítomnosti. Začal jsem toto prožívání dále prozkoumávat a sdílet i s ostatními.

Od roku 2013 jsem také certifikovaným instruktorem Jógy smíchu.

Poskytuji semináře a individuální konzultace, při kterých lidi nevyučuji, ale spíše "odvádím" od zbytečných a život komplikujících představ o jejich životě a jich samotných. Spočinutí v přítomném prožívání jim pak navrací tolik hledaný klid a svobodu bytí. Jsem přesvědčen, že rozpoznání vlastní podstaty a uvolnění se do prožívání toho, co tu právě je, je tím nejúžasnějším, co může v životě každého člověka "potkat". Přestože není toto uvědomění zaměřeno primárně na řešení problémů, přináší životní radost, moudrost a tvořivost. Jedinečný potenciál každého z nás se může konečně svobodně a spontánně projevovat.

Život se nechystá, život se žije. Teď a Tady.

Občanským jménem Josef Šíla. Je mi 40, mám rodinu s třemi dětmi, bydlím na okraji Prahy a pracuji v Domě osobního rozvoje Maitrea. Při setkáních se snažím co nejvíce vycházet z vlastní zkušenosti a minimalizovat různé náboženské nebo jiné teorie. Miluji praktické propojení psychologie a každodenního osobního, rodinného i pracovního života. Věřím, že tohle zajímá i Vás a těším se, že se poznáme.

www.zivotvpritomnosti.cz

Na této adrese jsou vám zdarma k dispozici videa a spousty článků, které jsme přeložili spolu s mými přáteli.

Rozhovor

Umění BÝT využijeme v každém okamžiku

Buldoček jako cesta k prázdné mysli

 

Akce lektora v MAITREI

5/4 středa MAITREA

JÓGA SMÍCHU

Joshi | Jóga smíchu (hasya yoga) vám umožní prožít večer plný smíchu, radosti a uvolnění. Smích bez důvodu ve společnosti dalších smějících se lidí vás přivede do stavu spontánního prožívání přítomného okamžiku. Příjemně si odpočinete od stresu a starostí a navíc uděláte i něco pro své zdraví.
20/5-21/5 sobota - neděle MAITREA

ŽIVOT V PŘÍTOMNOSTI - Praktický kurz s cvičeními a meditacemi

Joshi | Přítomnost je populárním tématem, možná právě proto, že se nám v ní nedaří být tak, jak bychom chtěli. Ale to se dá změnit! Chcete se uvolnit a žít spontánně tady a teď? Přijďte si i vy vyzkoušet hned několik přístupů a cvičení, protože díky nim se dostanete zpět domů - do přítomnosti.

Již proběhlé akce lektora