Jitka Ungerová

Dobrý den,
jmenuji se Jitka Ungerová a jsem expert na pokládání přímých otázek. Je to má vášeň a mé poslání. Pomáhám lidem nacházet způsoby, jak řešit nebo zvládat jejich problémy. Nacházím v lidech řešení, která potřebují.
Po mých otázkách lidé vědí, CO UDĚLAT DÁL.

Lektoruji a koučuji od roku 2013.
Má pracovní kariéra začala na pozici právník-referent. Příznivý vítr mne později zavanul na letiště k civilnímu letectví, kde jsem se vypracovala až na pozici tiskové mluvčí.
Tuto kariéru jsem dobrovolně opustila a vyměnila za ještě lepší kariéru manželky a maminky na mateřské dovolené. Po velmi krátké době se mi tento svět zhroutil. Do mého sluncem zalitého života vstoupila manželova nevěra. Prošla jsem si nevěrou, odloučením, rozpadem vztahu, rozvodem, pochybnostmi o sobě a svém životě. Nevěděla jsem, co budu dělat. To vše mne stálo hodně strachu a sil.
Dobrovolně jsem se rozhodla, že chci žít lepší život, být vybalancovaná, spokojená a šťastná. Rozhodla jsem se, že zvládnu být rodič-samoživitel a budu mít i čas pro sebe. Měla jsem touhu žít trochu jinak, dělat věci jinak. Touhu znovu se najít a být celistvá. Tohle všechno mne přivedlo k mé práci. Práce kouče si mne jednoduše našla.
Svou práci mám strašně ráda. Je to něco, co je v souladu s mým srdcem. V souladu s mým nadáním a talentem. Hrozně moc mne to baví a užívám si to. Vnáším do své práce svou přímost, jasnost, humor, hravost, energii. Baví mne živit se tím, čím se živím.
Při koučování se opírám o klasické koučovací metody a nástroje. A protože jsem svým založením dobrodruh a rebelka, tak do svého koučování vkládám všechno, co mi život dal a vzal. Vše, co vím a umím. Vše, čím jsem si prošla a vyzkoušela na vlastní kůži. Mé koučování nebude nikdy stejné, protože na sobě neustále pracuji a své poznatky hned vnáším do své práce.

Co se týče lektorování, tak to je má srdeční záležitost. Je to pro mne mix divadelnictví, uvolnění, předávání a sdílení všeho, co mám uvnitř s posluchači. Miluji ten pocit stát před posluchači. Cítím nejistotu, vzrušení a radost zároveň.
Lektoruji hlavně prezentační dovednosti, komunikaci ale také osobní rozvoj.

Proč se se mnou sejít?
To, co o mne klienti říkají je, že si cení mé osobní zkušenosti; že jsem prošla a prožila to, co oni. Že jsem byla v jejich botách a prostě si to odpracovala taky. Říkají, že jsem přirozená a bez přetvářky, že je hodně inspiruji. Má energie jim vlívá do žil hodně sil a chuť něco změnit. Říkají, že se se mnou rádi scházejí, důvěřují mi a rádi se se mou baví o svých problémech. A hlavně, že je umím rozesmát, překvapit svou spontánností, mluvit bez zábran o čemkoliv a zeptat se přímo na cokoliv, předat jim sílu a být při tom stále svá.
To je důvod, proč si mne volí.

Už teď se na Vás těším.
S láskou
Jitka U.

Rozhovor

Vím, co chci, a umím si o to říct