Jan Peterka

Nabízím kurzy sebepoznání, osobního rozvoje a také individuální terapie, ve kterých se zaměřuji na škodlivé a nevědomé bloky, programy a přesvědčení. Nejčastěji pracuji s konstelacemi a s metodou „Klíč k životu“. Dle potřeby využívám i Reiki, čínskou astrologii, kosmologii, feng shui a další.

MOJE CESTA

Naučil jsem se velmi brilantně proplouvat svým životem tak, abych se vyhnul svým bolestem, svým zraněním a životním výzvám. Dokázal jsem to tak dobře maskovat, že mé okolí téměř nic nepoznalo. Z vnějšího pohledu to byl můj život celkem idylický. Měl jsem rodinu, firmu, auto, později i rodinný dům. Co víc si přát? Jenže toto vše se téměř najednou zhroutilo. Nestálo to totiž na pevných základech. Uvnitř sebe jsem měl spoustu nevyřešených problémů a to vnější jsem rval silou a ne ze své přirozenosti.
Najednou přišly partnerské problémy a rozvod, krach firmy, ztráta majetku, včetně mého vysněného domu a úžasného auta, dluhy a velmi silná psychická nepohoda. Zcela se mi rozpadl můj dosavadní život.
Nyní až zpětně si uvědomuji, že už dříve mi život dával různé signály, abych se sebou něco dělal, ale já jsem si s tím nevěděl rady. Sice jsem se už od mládí zabýval různou ezoterickou, náboženskou vědecko-fantastickou tématikou, ale čtení knih a sledování dokumentů a filmů žádný velký vnitřní vývoj nepřineslo. Byl to dobrý základ pro práci na sobě, ale nebyla to skutečná transformace. K té jsem dostal až díky své krizi.

Začal jsem iniciací a prací s Reiki, kam mě dovedla kamarádka. Později jsem doma našel knihu o Reiki, kterou jsem četl před léty a zapomněl jsem na ní. Ta samá kamarádka (byl to můj průvodce v začátcích) mě přivedla na konstelace. Díky konstelacím jsem se dostal ke kurzům Klíče k životu. Navázal jsem masérskou školou a různými kurzy u známého ruského léčitele a mága Borise Tichanovského. Začal jsem pracovat s klienty s pomocí Reiki, Klíče k životu a nabízel jsem i různé východní typy masáží. Při tom jsem absolvoval výcvik rodinných konstelací u Jana Bílého. Absolvoval jsem kurzy čínské astrologie, kosmologie, I-tingu a feng shui a další různé kurzy u domácích i zahraničních lektorů a šamanů. Kurzy mi daly k dispozici úžasné nástroje, ale skutečnou školu je život sám.

Bylo to pro mne velmi intenzivní období učení se, práce na sobě a osobní transformace. Někdy přicházely úžasné a velké osobní posuny, ale měl jsem i období „kocoviny“, kdy už jsem měl všeho plné zuby a měl jsem pocit, že se to nikam nehýbe. Dnes jsem rád, že jsem to v těchto chvílích nevzdal, protože i toto byly moje vrstvy, bloky, strachy, programy a přesvědčení.

Během několika let jsem se vnitřně proměnil na úplně jiného člověka. A v souladu s těmito změnami se začal měnit i můj vnější život. Mám novou partnerku, úžasného syna. Jsem velmi vděčný, že svůj současný vztah a otcovství prožívám mnohem vědoměji. Práce průvodce osobním rozvojem mi mnohem více sedí než předchozí podnikání, a také mi pomáhá dál růst a učit se. Vlastně to ani není práce, je to můj život, moje cesta. Do práce už nechodím :-) (čímž neodsuzuji jiná povolání, ani manuální, naopak, každý jsme se narodili pro něco jiného a je super, když dokážeme najít své místo, ať je kdekoliv).

Informace o kurzech a terapiích naleznete na: www.janpeterka.cz
________________________________________

Rozhovor

Klíč k životu? Každý jej máme!

 

Akce lektora v MAITREI

26/7 čtvrtek MAITREA

Radost z tvoření

Jan Peterka | S pomocí konstelací budeme hledat cestu k radostnému tvoření, ke hravosti, k naší krásné budoucnosti. Dotkneme se i tématu pravděpodobné budoucnosti. Je naše budoucnost dána nebo je v našich rukách? Výchova dětí, co jim můžeme předat a co není v naší moci? Co očekáváme od svých dětí a proč?
7/8 úterý MAITREA

Meditace a usebrání

Jan Peterka | S pomocí rodinných konstelací budeme hledat cestu k harmonickému bytí. Umíme být jen sami se sebou? Učení a poznání skrze bytí. Máme odvahu učit se, dělat chyby a získávat zkušenosti? Nebo nás chyby ohrožují a viníme se za ně? Viníme za ně i druhé?
11/8-12/8 sobota - neděle MAITREA

PLÁN DUŠE – kdo jsem? Proč jsem tady?

Jan Peterka | Rodíme se s nějakým záměrem, něco prožít, naučit se... , je to plán naší duše. Pokusíme se rozpomenout si na to, kdo jsme a proč jsme tady. Budeme pracovat s konstelacemi a dalšími technikami.
11/9 úterý MAITREA

Úspěch a naplnění

Jan Peterka | S pomocí rodinných konstelací budeme hledat cestu k naplnění a přijetí úspěchu. Zasloužíme si úspěch? Máme pocit, že jsme neúspěšní? Umíme pochválit (se)? Pokud ho dosáhneme, co dál? Na čem v životě lpíme? Jaký je náš vztah ke smrti, změně?
13/10-14/10 sobota - neděle MAITREA

PŘIJETÍ-ODPUŠTĚNÍ

Jan Peterka | Klid a mír přichází s odpuštěním. Vláčíme s sebou balast minulosti a nedaří se nám najít lehkost bytí. Víkend plný Konstelací, cvičeních, rituálů a meditací.
16/10 úterý MAITREA

Radost z hledání rovnováhy

Jan Peterka | S pomocí rodinných konstelací budeme hledat cestu k rovnováze, vyrovnání, stabilitě. Návrat do svého středu. Propojení nebe a země. Rovnováha našich aktivit. Užívat si hledání rovnováhy. Když mám hlad, včas se najím a užívám si to. Hladovím-li příliš dlouho, vyrovnání už nebývá příjemné, extrémy.
10/11-11/11 sobota - neděle MAITREA

Věřitelé, dlužníci a Česko

Jan Peterka | S pomocí konstelací, sdílení, případně i jiných technik bych se rád podíval na nevědomé mechanismy a vztahy mezi věřiteli, dlužníky, různými prostředníky a Českem.
29/11 čtvrtek MAITREA

Návrat k lásce, nejen v rodině

Jan Peterka | Přijďte otevřít (nebo alespoň pootevřít) své srdce lásce, přijetí i životu. Každý „čůrek“ proudící lásky skrze naše srdce působí léčivě.Propusťte své škodlivé programy, přesvědčení, myšlenky, emoce i činy, které vás od lásky oddělují.
13/12 čtvrtek MAITREA

Hrátky s časem aneb co nám o nás říká čas

Jan Peterka | Budeme pracovat s konstelacemi i jinými technikami. Často říkáme věty typu: „Nemám čas, nestíhám!“ „Nevím co s časem!?“ Co nám to o nás říká? Můžeme ovlivnit čas? Mít ho více nebo si ho ukrátit? Jaké jsou druhy časů? Časové cykly a další.

Již proběhlé akce lektora