Hana G. Eassey

Věnuje se józe a ájurvédě. V případě potřeby klientů je doplňuje o další návazné harmonizující nauky jako vástu, astrologie kompatibility, léčivé obřady a práce s ženskou spiritualitou.

Působí jako

  • učitelka vnitřní prožitkové jógy
  • konzultantka v oblasti ájurvédského životního stylu a celostního zdraví
  • průvodkyně v obtížných životních situacích
  • průvodkyně na cestě duchovního hledání
  • lektorka tradičních hodnot a zvládání stresu tradičními metodami

Při svém působení vychází z tradičních indických nauk a nechává se též inspirovat lakotskou šamanskou cestou a učením Světové rady 13 domorodých babiček. Dlouhodobě se zabývá možnostmi a způsoby uplatnění tradičních duchovních a přírodních učení v podmínkách současné západní společnosti a jejich začlenění do vzdělávacího systému.

Jógové filozofii se začala učit v 90.tých letech u manželů Tomášových. Od roku 1994 do roku 2013 byl jejím učitelem hatha jógy a ájurvédy její manžel, ájurvédský lékař Dr. George P. Eassey, s nímž celou dobu spolupracovala. Po jeho odchodu z tohoto světa pokračuje v jím započaté službě lidem.

Studium ájurvédy si průběžně prohlubovala přímo v jižní Indii u dalších ájurvédských lékařů (R. Thirumulpad a Sudhir Vaidya) a v několika ájurvédských centrech (SNA Thrissur, Tripunithra Agasthya Ashram, Kottakkal Aryavaidyasala). Její cestu významně ovlivnilo setkání s Dr. Vasantem Ladem a Dr. Deepakem Choprou a práce na překladu několika knih těchto učitelů.

Od roku 2003 je nejbližší žačkou významného učitele tradiční vnitřní jógy a jógové terapie, Jógačarji Mukunda V. Bholeho. Její pochopení jógy a indické filozofie v průběhu let formoval Guru Nitya Chaitanya Yati, tantrický mnich Maitri Ritodgáta, učitel advaity svámí Chidánandapúrí, učitel átmavičáry svámí Brahmam a opakované pobyty v Ramana ášramu na Arunáčale.

Kontakt: hana.eassey@gmail.com