Gaia

V roce 1985 došlo k velkému zvratu v mém životě. Setkal jsem se s léčitelem z Filipín, který v té době léčil mou partnerku, a poznal jsem, že svět je jiný, než jsem si do té doby myslel.

V roce 1996 jsem měl to štěstí potkat svého učitele Isaaca Shapiru (tradice učení Ramana Mahárišiho a Papadžího). Strávil jsem s ním čtyři roky na cestách a s jeho požehnáním jsem uspořádal i svůj první veřejný satsang. Psal se rok 2000, deset let poté, co mi zdiagnostikovali rakovinu.

Prošel jsem spousty kurzů a technik. Jsem shiatsu terapeut a Mistr Reiki, ovládám i další léčivé a masážní techniky.

Po zlomovému zážitku z jednoho workshopu jsem v roce 2000 mohl tyto všechny naučené techniky opustit a nechat vše působit spontánně a přirozeně. Od té doby tomu, co "dělám", říkám Esenciální léčení, které k mé radosti již vyléčilo i těžké nemoci jako je rakovina, astma i různé psychózy. (Samozřejmě, že v některých případech k uzdravení nedojde, i to se stává.)

Prošel jsem terapeutickým výcvikem metody "Somatické prožívání" a začlenil jsem tuto formu práce s traumaty do svých setkání.

Rozhovor

Budoucnosti se nebojím

 

Akce lektora v MAITREI

6/10 čtvrtek MAITREA

KONEC HLEDÁNÍ - Přímé poznání

Gaia | Přímé poznání skrze esenci tvého bytí ti dovolí, aby se vše, co přichází, proměnilo v mír. V tento okamžik neexistuje žádné napětí, žádná oběť nebo nějaká výměna za to, že člověk dojde k osvícení či seberealizaci. Tento večer si ukážeme, jak lze pozornost hravě a lehce nasměrovat k esenci.
6/10-9/10 čtvrtek - neděle MAITREA

KONEC HLEDÁNÍ - 3 setkání k nalezení vnitřního klidu

Gaia | Během setkání s Gaiou uvidíte, jak jednoduché je prožívání klidu a lásky, protože zjistíte, že je máte k dispozici neustále. A není k tomu zapotřebí žádné těžké učení či tvrdá disciplína. Naopak naučíte se, jak spočinout a ukončit své hledání klidu a svobody bez přebytečné snahy a úsilí.
7/10 pátek MAITREA

KONEC HLEDÁNÍ - Uvolnění napětí v těle

Gaia | Nejprve probíhá poznání na duchovní úrovni. To může být velmi osvobozující pro rozum zkoprnělý od stresu a organismus ztuhnutý od napětí. Čím déle se zůstává v této pozornosti, tím více se tělo uvolní a energie může volněji proudit. Člověk se cítí jistěji v přítomném okamžiku „tady a teď“.
9/10 neděle MAITREA

KONEC HLEDÁNÍ - Esenciální láska

Gaia | Jakmile člověk zjistí, že mu nehrozí žádné nebezpečí a že se cítí jistěji, je čas na pravdivou meditaci. Pozornost může s lehkostí spočívat v esenci. Poznání, že vše je jen vyjádřením bezpodmínečné lásky, bude stále jasnější. Náhle vám dojde, že neexistuje nic, co není napojeno láskou.

Již proběhlé akce lektora