14/1-15/1 sobota - neděle MAITREA

ŽIVOT V PŘÍTOMNOSTI - Praktický kurz s cvičeními a meditacemi

Pozor tato akce již proběhla v roce 2017. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Přítomnost je populárním tématem, možná právě proto, že se nám v ní nedaří být tak, jak bychom chtěli. Ale to se dá změnit! Chcete se uvolnit a žít spontánně tady a teď? Přijďte si i vy vyzkoušet hned několik přístupů a cvičení, protože díky nim se dostanete zpět domů - do přítomnosti.
  • Datum: 14.1.2017-15.1.2017
  • Čas: so: 10-18, ne: 10-16 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 2 500 Kč při platbě do 10.1. (později 2 900 Kč)
  • Kontakt: Joshi, 725 593 112, joshi@zivotvpritomnosti.cz

Žádné úsilí na světě z tebe neudělá to, co už ve skutečnosti jsi - živá přítomnost - energie bez hranic.

Tento seminář je neformálním a praktickým setkáním s povídáním i tichem, sdílením a sadou jednoduchých "cvičení" a meditací, které nám ukazují, kdo skutečně jsme.

Pokud máte rádi Eckharta Tolleho a znáte například jeho knihu Moc přítomného okamžiku nebo Ticho promlouvá, může se vám tento seminář líbit. Přijďte si užít večer plný spontánnosti, improvizace, uvolnění, smíchu, občasné bezradnosti i nových uvědomění.

Ostatně, co říkají samotní účastníci?

"Seminář mi opravu hodně pomohl, konečně žiju!!! A těším se z drobností všedního dne." - Markéta

"Seminář Život v přítomnosti mi přišel do života zcela neomylně správně v době, kdy jsem se utápěl v myšlenkách létajících obrovskou rychlostí od nevyřešené minulosti do obávané budoucnosti. Po setkání s Joshim jsem pochopil, že jediné, co existuje, je přítomnost. K tomuto jednoduchému a osvobozujícímu uvědomění jsem se dostal po absolvování mnoha jiných různých seminářů, ze kterých jsem míval hlavu často zamotanou ještě víc.

Život v přítomnosti mi naopak pomohl odprostit se od různých klišé, rad a návodů a hlavně od bolestné minulosti i chmurných vizí budoucnosti. Teď už vím, že důležité je jen a pouze být. Vím, že jsem. Já jsem. A já jsem tady a teď. A zcela určitě budu i na dalším setkání s Joshim a Životem v přítomnosti. :-) Těším se." - Richard

"Je to pro mě živé, hravé, nenucené setkání, které mě baví. Přináší mi mimořádnou možnost neulpívat na identifikaci s myšlením a pocity. Děje se to kouzlem jednoduchosti, kterou Joshi prakticky přináší a dává. Je to úlevné povzbuzení v záplavě všech duchovních snah. Je to návodné nedělání a účinek překvapivě trvá." - Daniel

"Byla jsem překvapená nenucenou, uklidňující a pohodovou atmosférou, která na setkání zavládla. Počáteční strach se rozplynul už po příchodu do místnosti. Setkání neomezené věkově, otázky se kladly podle toho, koho co momentálně tížilo, odpovědi velmi trefné a vtipné. Přestože jsem byla ten den velmi unavená, cítila jsem se při odchodu zrelaxovaná a v pohodě." - Jarka

-------------------
Pár slov k naladění na setkání:

Právě v tuto chvíli, co čteš tato slova, si uvědomuješ, jak se tyto slova objevují v tvé přítomné pozornosti, je to tak? Možná, že jsi si také vědom/a určitých částí svého těla. Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je. Pouze bytí zde, pouze bytí. Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno. Někteří tomu říkají Prázdnota. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše, co existuje. Je to živá Přítomnost.

Když si uvědomíš, že ty jsi přirozeně tímto nekonečným Bytím, že jsi tímto Prostorem bez hranic, tak tvůj boj a tvé pokusy nalézt nebo pociťovat Bytí, skončí automaticky. Kam bys To šel nebo šla hledat, pokud To je všude? Když si toto uvědomíš, tak tu již není ten pocit, že bys měl/a být jiný/á, než jaký/á jsi v tomto okamžiku. Není tu pocit, že by tento okamžik měl být jiný. Je to konec víry, že jsi hledající, který musí dosáhnout vyššího stavu. Je to konec nespokojenosti s tím, co právě je.

Absolutno je již díky své základní vlastnosti vždy a všude -přítomné, teď a tady.

O lektorovi