19/6 úterý MAITREA

ŽIVOT V PŘÍTOMNOSTI - Jak najít sama sebe

Pozor tato akce již proběhla v roce 2012. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Tento večer se zaměříme na zkoumání nás samotných. Kdo v nás vlastně prožívá všechny ty pocity, představy a myšlenky? Kdo skutečně jsme? Jaká je naše podstata? Je to štěstí, klid a láska?
  • Datum: 19.6.2012
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 300 Kč
  • Kontakt: 725 593 112, seminare@maitrea.cz

Život v přítomnosti - téma, které nestárne.

Zajímáte se o sebepoznání a chcete se zcela uvolnit a otevřít proudu života? Přijďte a dozvíte se, "jak" a proč žít tady a teď, ve svobodě, radosti, vnitřní stabilitě a naplnění.

Neformální setkání s tichem, povídáním, sdílením a jednoduchými "cvičeními", které nám ukazují, kdo skutečně jsme. Pokud máte rádi Eckharta Tolleho a znáte například jeho knihu Moc přítomného okamžiku nebo Ticho promlouvá, může se vám tento seminář líbit. Přijďte si užít večer plný spontánnosti, improvizace, uvolnění, smíchu a nových uvědomění.

Co říkají účastníci minulých setkání?

"Seminář mě opravu hodně pomohl, konečně žiju!!! a těším se z drobností všedního dne." - Markéta

"Seminář Život v přítomnosti mi přišel do života zcela neomylně správně v době, kdy jsem se utápěl v myšlenkách létajících obrovskou rychlostí od nevyřešené minulosti do obávané budoucnosti. Po setkání s Joshim jsem pochopil, že jediné, co existuje, je přítomnost. K tomuto jednoduchému a osvobozujícímu uvědomění jsem se dostal po absolvování mnoha jiných různých seminářů, ze kterých jsem míval hlavu často zamotanou ještě více.

Život v přítomnosti mi naopak pomohl odprostit se od různých klišé, rad a návodů a hlavně od bolestné minulosti i chmurných vizí budoucnosti. Nyní už vím, že důležité je jen a pouze být. Vím, že jsem. Já jsem. A já jsem tady a teď. A zcela určitě budu i na dalším setkání s Joshim a Životem v přítomnosti. :-) Těším se." - Richard Němec

"Je to pro mne živé, hravé, nenucené setkání, které mne baví. Přináší mi mimořádnou možnost neulpívat na identifikaci s myšlením a pocity. Děje se to kouzlem jednoduchosti, kterou Joshi prakticky přináší a dává. Je to úlevné povzbuzení v záplavě všech duchovních snah. Je to návodné nedělání a účinek překvapivě trvá." - Daniel

"Byla jsem překvapená nenucenou, uklidňující a pohodovou atmosférou, která na setkání zavládla. Počáteční strach se rozplynul už po příchodu do místnosti. Setkání neomezené věkově, otázky se kladly podle toho, koho co momentálně tížilo, odpovědi velmi trefné a vtipné. Přestože jsem byla ten den velmi unavená, cítila jsem se při odchodu zrelaxovaná a v pohodě." - Jarka

-------------------
Pár slov k naladění na setkání:

Právě v tuto chvíli, co čteš tato slova, si uvědomuješ, jak se tyto slova objevují v tvé přítomné pozornosti, je to tak? Možná, že jsi si také vědom/a určitých částí svého těla. Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je. Pouze bytí zde, pouze bytí. Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno. Někteří tomu říkají Prázdnota. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše, co existuje. Je to živá Přítomnost.

Když si uvědomíš, že ty jsi přirozeně tímto nekonečným Bytím, že jsi tímto Prostorem bez hranic, tak tvůj boj a tvé pokusy nalézt nebo pociťovat Bytí, skončí automaticky. Kam bys To šel nebo šla hledat, pokud To je všude? Když si toto uvědomíš, tak tu již není ten pocit, že bys měl/a být jiný/á než jaký/á jsi v tomto okamžiku. Není tu pocit, že by tento okamžik měl být jiný. Je to konec víry, že jsi hledající, který musí dosáhnout vyššího stavu. Je to konec nespokojenosti s tím, co právě je.

Absolutno je již díky své základní vlastnosti vždy a všude-přítomné, teď a tady.

Žádné úsilí na světě z tebe neudělá to, co už ve skutečnosti jsi - živá přítomnost - energie bez hranic.

Kniha k tématu
Jedná se o sbírku překladů zahraničních autorů s komentáři.
Stáhnout v PDF zde.

Audio záznamy
Nahrávky z minulých setkání ke stažení.

 

O lektorovi

  • Joshi

    Průvodce životem v přítomnosti, městský šaman Ukazuji a sdílím s lidmi u nás stále ještě poněkud netradiční pohled na to, kdo ve své podstatě jsme a jak díky tomu můžeme žít šťastně a naplněně v každodenní přítomnosti. ...

    více informací o lektorovi