30/1 pátek MAITREA

Zen pro každý den

Pozor tato akce již proběhla v roce 2015. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Zvu vás na ochutnávku semináře Zen pro každý den. Obsahuje základní myšlenky a principy zenu, které se dají lehce, srozumitelně a účinně přenášet do každodenního života. Kurz je určen každému, kdo se chce na chvíli zastavit, vydechnout a načerpat nové inspirace nebo vyzkoušet něco nového v podobě malé meditace.
  • Datum: 30.1.2015
  • Čas: 18-20.30 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč
  • Kontakt: Eva Marková, 606 815 399

Seminář „Zen pro každý den“ má za cíl seznámit vás se starým zenovým přístupem k životu, který je úžasně použitelný i v našem současném, uspěchaném světě. Dozvíte se něco o jeho buddhistických kořenech, školách a mistrech zenu. Především ale proniknete do jeho jedinečné jednoduchosti a dostupnosti každému, protože je velmi intuitivní. A dar intuice byl dán každému. Jen ji občas potlačujeme ve prospěch o mnoho omezenějšího mozku.

Seznámíte se s milými zenovými příběhy, jejichž děj i aktéři Vám budou připomínat mnohé vaše blízké, okusíte sami na sobě vyluštit malé hádanky typické pro zen zvané koany, a také se společně zasmějeme při hledání jejich řešení. Při krátké imaginaci pak vstoupíte do svých světů - emočního, mentálního, duševního a fyzického a zjistíte, v jaké kondici se nacházejí. Poznáte také balíček překrásně ilustrovaných zenových karet, které jsou nekonečnou inspirací pro každý den.

V závěru semináře si budete moci vyzkoušet zenovou meditaci, která je napoprvé vždy nezapomenutelným zážitkem.

Chcete-li strávit večer plný poznávání, humoru i odpočinku, jste velmi vítaní! Těším se na vás.

O lektorovi

  • Eva Marková

    Eva Marková je kouč a lektor. Její práce s klienty vychází z přesvědčení, že každý může na své cestě dojít tam, kam si přeje. Stačí věřit a vykročit. Na cestách svých klientů, které doprovází, pak pomáhá zdolat ...

    více informací o lektorovi