7/8-10/8 čtvrtek - neděle Centrum Nesměň u Ločenic

Vnitřní prožitková jóga (antarjóga)

Pozor tato akce již proběhla v roce 2014. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Všichni bychom si rádi v sobě rozvinuli ty vlastnosti, které nám dodávají pocit vyrovnanosti a energie, obnovují nám síly a umožňují nám odkrývat smysl života. Naše běžné vzdělávání jejich rozvíjení nijak nepodporuje a cesta ke štěstí je tak cestou osobního odhodlání a vlastní intuitivní inteligence. Jedním z možných vykročení na tuto cestu je vnitřní jóga - antarjóga.
  • Datum: 7.8.2014-10.8.2014
  • Čas: 20:00
  • Místo: Centrum Nesměň u Ločenic (cca 25km jižně od Českých Budějovic)
  • Cena: 2600 Kč
  • Kontakt: Linda Mikulová, 603207273

Jóga v našich podmínkách je cestou rovnováhy mezi plným vědomím vlastního Já, schopností navazovat a živit plnohodnotné vztahy a odvahou ke správným činům. Každý z nás za život nasbíral traumatizující zážitky, jež v nás zanechávají různé strachy či komplexy. V dnešní době, tolik orientované na výkon, je navíc snadné podlehnout stresu, vyčerpání či vyhoření a ztratit spojení se sebou. Doprovodné negativní emoce a fyzický pocit nepohody znemožňují prožitek blízkosti, zavírají schopnost naslouchání a péče o sebe i o druhé. Prohlubují pak nesoulad na všech úrovních - v osobním, partnerském, pracovním, společenském i duchovním životě.

Co vnitřní jóga, vycházející z tradičního pojetí a zaměřená na skutečné vlastní prožitky, nabízí?

Vnitřní jóga je cestou sebepoznání, nástrojem k sebeléčení a klíčem k rovnováze našeho "konání" a "bytí". Je to harmonizující tanec našeho vědomí, při němž tělo hovoří k mysli a mysl hovoří k tělu. Využíváme při ní jednoduchých tělesných poloh, základních principů fyziologie a práce s dýcháním k tomu, abychom se spojili s vlastní životní silou, světlem svého vědomí a přiblížili se poznání své skutečné podstaty, jež je hluboce léčivé. Základním předpokladem k udržení zdraví, poznání sebe sama a dosažení štěstí je umění se uvolnit. Uvolnění je prvním a bezprostředním účinkem tradiční jógy. Dalším přínosem je nenásilné otevření pole vlastního nevědomí a možnost účinného vyplavení a vyčištění těch zasutých emocí a bloků, které nám překáží na naší životní cestě.

Při jógových setkáních pracujeme postupně a vědomě se všemi složkami bytosti. Neočekávejte fyzické cvičení. Jednoduché a nenásilné polohy a způsob práce, který používám, je vhodný pro všechny věkové kategorie, stejně tak pro zdravé jako pro pacienty.

O lektorovi

  • Hana G. Eassey

    Věnuje se józe a ájurvédě. V případě potřeby klientů je doplňuje o další návazné harmonizující nauky jako vástu, astrologie kompatibility, léčivé obřady a práce s ženskou spiritualitou. Působí jako učitelka vnitřní ...

    více informací o lektorovi