28/11 čtvrtek MAITREA

VNITŘNÍ JÓGA

Pozor tato akce již proběhla v roce 2013. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Spojte se se svojí vnitřní energií , poznejte své skutečné potřeby a sklony, integrujte všechny složky bytosti, a osvoboďte se.
  • Datum: 28.11.2013
  • Čas: 9-11,00 hod
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 300 Kč
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Všichni bychom si rádi v sobě rozvinuli ty vlastnosti, které nám dodávají pocit vyrovnanosti a energie, obnovují nám síly a umožňují nám odkrývat smysl života.

Naše běžné vzdělávání jejich rozvíjení nijak nepodporuje a cesta ke štěstí je tak cestou osobního odhodlání a vlastní intuitivní inteligence. Jedním z možných vykročení na tuto cestu je vnitřní jóga - antarjóga.

Jóga v našich podmínkách je cestou rovnováhy mezi plným vědomím vlastního Já, schopností navazovat a živit plnohodnotné vztahy a odvahou ke správným činům.

Každý z nás za život nasbíral traumatizující zážitky, jež v nás zanechávají různé strachy či komplexy. V dnešní době, tolik orientované na výkon, je navíc snadné podlehnout stresu, vyčerpání či vyhoření a ztratit spojení se sebou. Doprovodné negativní emoce a fyzický pocit nepohody znemožňují prožitek blízkosti, zavírají schopnost naslouchání a péče o sebe i o druhé. Prohlubují pak nesoulad na všech úrovních – v osobním, partnerském, pracovním, společenském i duchovním životě.

Co vnitřní jóga, vycházející z tradičního pojetí a zaměřená na skutečné vlastní prožitky, nabízí?
Vnitřní jóga je cestou sebepoznání, nástrojem k sebeléčení a klíčem k rovnováze našeho „konání“ a „bytí“. Je to harmonizující tanec našeho vědomí, při němž tělo hovoří k mysli a mysl hovoří k tělu. Využíváme při ní jednoduchých tělesných poloh, základních principů fyziologie a práce s dýcháním k tomu, abychom se spojili s vlastní životní silou, světlem svého vědomí a přiblížili se poznání své skutečné podstaty, jež je hluboce léčivé.
Základním předpokladem k udržení zdraví, poznání sebe sama a dosažení štěstí je umění se uvolnit. Uvolnění je prvním a bezprostředním účinkem tradiční jógy. Dalším přínosem je nenásilné otevření pole vlastního nevědomí a možnost účinného vyplavení a vyčištění těch zasutých emocí a bloků, které nám překáží na naší životní cestě.

Při jógových setkáních pracujeme postupně a vědomě se všemi složkami bytosti. Neočekávejte fyzické cvičení. Jednoduché a nenásilné polohy a způsob práce, který používám, je vhodný pro všechny věkové kategorie, stejně tak pro zdravé jako pro pacienty.

O lektorovi

  • Hana G. Eassey

    Věnuje se józe a ájurvédě. V případě potřeby klientů je doplňuje o další návazné harmonizující nauky jako vástu, astrologie kompatibility, léčivé obřady a práce s ženskou spiritualitou. Působí jako učitelka vnitřní ...

    více informací o lektorovi