4/9 čtvrtek MAITREA

Vědomé propojení mysli a těla - Ochutnávka Alexandrovy techniky

Pozor tato akce již proběhla v roce 2014. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Chcete se zbavit bolestí zad, naučit bojovat s únavou a stresem, zlepšit koordinaci a držení těla? Alexandrova technika vám ukáže, jak zacházet s tělem a myslí novým způsobem, jak se zbavit škodlivých návyků a automatismů, a znovu nalézt přirozený způsob pohybu a myšlení.
  • Datum: 4.9.2014
  • Čas: 18-20 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 250 Kč
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Tento workshop vás seznámí se základy Alexandrovy techniky, s důrazem na praktické hry a pokusy, díky kterým si můžete jednak ověřit, jak velká je síla zvyků a automatismu ve vašem životě, ale také se naučit základy postupů, jak lze této moci uniknout - začít žít svůj život a být pánem svého osudu.

Tato technika pracuje na propojení mysli a těla cestou pozornosti a představuje tak západní, racionální cestu bytí v přítomnosti a rozšíření vědomí. Učí nás, že si za většinu svých problémů můžeme sami, způsobem jakým na životní podněty reagujeme. Ať už jsou naše reakce dány traumaty z dětství, imitaci nebo jednoduše nedostatkem kontaktu s vlastním tělem, důležité je nevracet se do minulosti, ale rozhodnout se vědomě jít jiným směrem tady a teď, v přítomnosti.

Alexandrova technika je založena na předpokladu jednoty těla, mysli a ducha, a proto se její praktiky dají aplikovat na celou řadu problémů, ať už fyzických, nebo psychických.

Alexandrova technika nese jméno svého zakladatele, Brita australského původu F. M. Alexandra (1869-1955). Ten ji rozvinul v 90. letech 19. století jako odpověď na vlastní problém s dýcháním a hlasem, který mu bránil v slibné herecké kariéře. Následně metodu propracoval a po zbytek života se věnoval pomoci ostatním a školení budoucích učitelů.

Na ochutnávku navazuje 10dílný kurz Alexandrovy techniky, začínající 2. října.

Více o Alexandrově technice: alexandrovatechnikapraha.com

O lektorovi

  • Marko Janicki

    Marko Janicki je učitelem Alexandrovy techniky, kterou vystudoval v období 2011-2013 v londýnském Alexander Technique Studio pod vedením Karen Wentworth, jedné z nejvýznamnějších současných představitelů této metody. Alexandrova technika ...

    více informací o lektorovi