2/10-4/12 čtvrtek - čtvrtek MAITREA

Vědomé propojení mysli a těla - 10dílný kurz Alexandrovy techniky

Pozor tato akce již proběhla v roce 2014. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Chcete se změnit, poznat sebe sama nebo se zbavit bolesti a stresu? Pak je třeba začít tím, že do svých běžných, každodenních činností, ovládaných automatismem, vnesete světlo vědomí. Alexandrova technika učí tomu, jak zacházet s tělem a myslí novým způsobem, jak se zbavit škodlivých návyků a znovu nalézt přirozený způsob pohybu a myšlení.
  • Datum: 2.10.2014-4.12.2014
  • Čas: 18-20,30 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 2500 Kč
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Tento intenzivní, skupinový kurz základů Alexandrovy techniky vám umožní seznámit se s postupy, které dokážou změnit váš dosavadní způsob života. Nízký počet účastníků zaručuje individuální přístup. Práce ve skupině zase umožňuje, abychom se učili nejen pozorováním sebe sama, ale i jiných lidí. Díky tomuto kurzu získáte vše potřebné, abyste tuto techniku mohli samostatně aplikovat.

Setkání budou probíhat vždy ve čtvrtek 18-20,30 h od 2. října do 4. prosince.
(2.10., 9.10., 16.10., 23.10., 30.10., 6.11., 13.11., 20.11., 27.11., 4.12.)

Důraz je od začátku kladen na to, aby žáci mohli na vlastní zkušenosti poznat své vlastní podvědomé zvyky a aby se naučili, jak zvolit jiné, lepší způsoby zacházení se sebou samým, ve všech oblastech svého života.

Na každé z 10 lekcí se naučíme a prakticky ověříme jeden ze základních principů Alexandrovy techniky – například primární kontrolu, utlumování, usměrňování atd. Zároveň budeme techniku aplikovat na běžné činnosti jako jsou vstávání a sedání si, chůze, braní a pokládání předmětů, dřep atd. Od 4. lekce se postupně budeme věnovat práci s dechem a mluvením/veřejným přednesem/zpěvem. Dále se naučíte, jak vám Alexandrova technika pomůže vnést řád do svého emocionálního a myšlenkového světa, a naučíte se lépe používat nejen své tělo, ale také to, čemu běžně říkáme „mysl“ či „duše“. Lektor je otevřený i práci na individuálních problémech či otázkám jednotlivých účastníků.

Vše bude probíhat formou hry a experimentů, v nekritickém a uvolněném prostředí. Když si uvědomíme, že nikdo z nás – ani učitel – není dokonalý, pak budeme připraveni, abychom skutečně viděli sami sebe.

Co je Alexandrova technika?

Tato technika pracuje na propojení mysli a těla cestou pozornosti a představuje tak západní, racionální cestu bytí v přítomnosti a rozšíření vědomí. Učí nás, že si za většinu svých problémů můžeme sami, způsobem jakým na životní podněty reagujeme. Ať už jsou naše reakce dány traumaty z dětství, imitaci nebo jednoduše nedostatkem kontaktu s vlastním tělem, důležité je nevracet se do minulosti, ale rozhodnout se vědomě jít jiným směrem tady a teď, v přítomnosti.

Alexandrova technika je založena na předpokladu jednoty těla, mysli a ducha, a proto se její praktiky dají aplikovat na celou řadu problémů, ať už fyzických nebo psychických.

Alexandrova technika nese jméno svého zakladatele, Brita australského původu F. M. Alexandra (1869-1955). Ten ji rozvinul v 90ých letech 19. století jako odpověď na vlastní problém s dýcháním a hlasem, který mu bránil ve slibné herecké kariéře. Následně metodu propracoval a po zbytek života se věnoval pomoci ostatním a školení budoucích učitelů.

Více o Alexandrově technice: alexandrovatechnikapraha.com

O lektorovi

  • Marko Janicki

    Marko Janicki je učitelem Alexandrovy techniky, kterou vystudoval v období 2011-2013 v londýnském Alexander Technique Studio pod vedením Karen Wentworth, jedné z nejvýznamnějších současných představitelů této metody. Alexandrova technika ...

    více informací o lektorovi