Přejít na navigaci


Úvodní ochutnávka tantry

Lektor: John Hawken
Pozor tato akce již proběhla v roce 2012. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Úterý 5.6. 2012
Slovo tantra znamená “nástroj expanze”. Tantra je starověká tradice, pocházející z Indie a Tibetu, která nás učí přijetí naší sexuální energie, živosti a radosti jako spirituální cesty k otevření bran vyššího vědomí a extáze.
 

Rezervujte si místo včas

Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
Čas: 18,00 - 21,00 hod.
Cena: 400,-Kč
Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Popis akce

Tantra uctívá jednotu mezi energií a vědomím. Učí, jak se napojit na naší životní energii způsobem, který má moc změnit naše životy a vnést novou kvalitu živosti do sfér našeho každodenního prožívání. Tantra nic nepřikazuje, každý může jít svým vlastním tempem. Je to neuvěřitelná cesta sebeobjevování, sebepřijetí a konečně sebelásky.

V naší západní civilizaci nám tantra také pomáhá léčit naše sexuální zranění, ať již pocházejí z represe, posedlosti, zneužití či potlačování. Ukazuje nám, jak se těšit z erotické energie prostřednictvím zážitků radostné a meditativní bezcílovosti.

Prostřednictvím této úvodní ochutnávky bychom Vám chtěli dát možnost okusit a ochutnat, o čem tantra je. Hravým způsobem, za pomoci dechu, pohybu a záměru se napojíme na naši energii tak, abychom se dostali do kontaktu s naší živostí, radostí, vitalitou, aby se uvolnily naše strachy, napětí a naše srdce se otevřelo.

Na tomto večeru na vás čekají první vynikající zážitky tantrické cesty. Jsou zábavné, smyslné, nabízejí spousty poučení i překvapení. Dostaneme se do našeho těla, do naší citlivosti a do přítomného okamžiku tak hluboko, jak jen si to budeme přát. Tím, jak se učíme uvolnit se do naší energie, se léčí oddělení mezi sexem, srdcem a duchem, probouzí se naše schopnost prožívat vášeň a pocítit posvátnost v nás samých i druhých.

Seminář je tlumočen z angličtiny do češtiny.

O lektorovi

John Hawken

John Hawken, psychoterapeut, konzultant, učitel tantry a šamanismu. Od studí na univerzitě v Cambridge se zajímal o divadlo a svou duchovní cestu začal studijním pobytem u vynikajícího polského divadelního režiséra Jerzy Grotowskeho v jeho experimentální Divadelní laboratoři. Poté prošel výcvikem v bioenergetické práci s tělem, Gestalt terapii, biodynamické masáži; po 12 let působil jako psychoterapeut orientovaný na práci s tělem a dnes své dlouholeté zkušenosti z bodyterapie předává formou Bioenergetického výcviku.

V roce 1989 prošel tantrickým výcvikem u Margo Anand, zakladatelky SkyDancing Tantra (od níž byly do češtiny přeložené knihy Umění sexuální extáze a Umění sexuální magie) a od té doby se věnuje převážně výuce tantry. V roce 1999 přivedl tantru i do České republiky. Od tohoto roku zde působí jako jediný licencovaný učitel SkyDancing Tantry a jako vedoucí lektor dlouhodobých výcvikových programů rozvíjení lásky, sexuality, našeho energetického potenciálu, partnerských vztahů pro dospělé (tantrický výcvik Posvátné tělo – Vášnivý duch).

Po pět let byl také členem šamanské lože Dreamweavers Morningstar, vedené Arwyn Dreamwalker, kde se věnovali především studiu šamanských tradic Keltů a amerických Indiánů. Dnes předává tato učení formou šamanských kurzů a šamanského výcviku pod názvem Medicínská cesta. Medicínskou cestu vnímá jako cestu osobního rozvoje, jako cestu, která nám umožňuje poznávat lépe sám sebe, znovuobjevit a žít náš posvátný sen v harmonii se vším kolem nás.

Rozhovor s Johnem Hawkenem:

Ven z brnění sevřeného těla!

Přidejte komentář nebo dotaz:
Novinky a kalendář akcí e-mailem
 

Vědomé žití v každodenním životě

24.4. s Gaiou (DE)

 

 

 

 

 

PROBUZENÍ DO VĚDOMÉHO ŽIVOTA

16.-20.4.2014
s Janu Sorenem Ventegodtem (DK)

 

 

 

PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK

22.-25.5.2014 s léčitelkou a duchovní učitelkou Canelou M. Meyers