9/12 středa MAITREA

Umění zpomalit, zestárnout a zmoudřet

Pozor tato akce již proběhla v roce 2015. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Konstelačně-přednáškový večer o tom, že „byly jednou svátky rozjímání a míru kolem slunovratu“, jenže pak jsme z nich udělali nejhektičtější čas v roce. Když pochopíme důležitost každé fáze životního kruhu, můžeme se beze strachu podívat na smysl našeho stárnutí a dospět do moudrosti.
  • Datum: 9.12.2015
  • Čas: 18-21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 350 Kč při platbě do 1.12. (později 430 Kč)
  • Kontakt: 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Jedině když pochopíme a zakusíme důležitost každé fáze životního kruhu, můžeme se beze strachu podívat na smysl našeho stárnutí a dospět do moudrosti.

V mnohém je naše doba rychlá, povrchní a namísto dřívějšího cyklického používá dnes výlučně lineární čas. Výsledkem je, že se děsíme stárnutí a smrti, vytěsňujeme obé z našeho života a tím zůstáváme nedospělí, bez hloubky a moudrosti. Přitom stárneme už od narození a nejpozději v době, kdy „bereme rozum“, bychom se měli alespoň trochu začít zaobírat přirozeným cyklem života.

Jedině když si znovu uvědomíme krásu a důležitost onoho ztraceného cyklického času, jedině když pochopíme a zakusíme důležitost každé z fází životního kruhu, můžeme se beze strachu podívat na smysl našeho stárnutí a dospět do moudrosti. K tomu ovšem musíme náš úprk před tím, co nechceme vidět, zpomalit. Pokud je vám tedy nad dvacet a rádi byste udělali něco užitečného pro příštích osmdesát let, je tento večer to pravé pro vás :-)

Přednáškové a konstelační večery s Janem Bílým

Na těchto večerech poskytuje Jan Bílý hluboký a mnohovrstevný pohled do různých oblastí našeho života. Vychází při tom ze své mnohaleté zkušenosti se systemickými konstelacemi, metody, která nám umožňuje vidět skryté souvislosti a rozpoznat zákonitosti, kterými se často nevědomky řídíme.

A ačkoliv se některá témata večerů zdají na první pohled poněkud vzdálené našim každodenním potřebám a problémům, odhaluje Jan jejich přímé působení na to, co neustále prožíváme a s čím se potýkáme.

Večery jsou doplněny malými konstelacemi.

O lektorovi