6/9 pondělí Prostor 42 – Palackého ...

Tváří v tvář - ZRCADLOVÁ MEDITACE

Pozor tato akce již proběhla v roce 2010. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Osho popsal odpovídající meditaci: "Posaďte se do setmělé místnosti před zrcadlo. Zapalte svíčku, jejíž záře bude osvětlovat pouze váš obličej. Plamen nesmí být v zrcadle vidět. Uvolněte se, vědomě dýchejte a svou pozornost směřujte do svého těžiště. Pak 40 minut nepřetržitě zírejte do svých očí v zrcadle. Nemrkejte, i kdyby vás začaly bolet oči a vytryskly vám slzy. Zírejte dál do zrcadla."
  • Datum: 6.9.2010
  • Čas: 21:00 - 21:40
  • Místo: Prostor 42 – Palackého náměstí, Praha 2
  • Cena: 100 kč

KAŽDÉ PONDĚLÍ V PROSTORU 42

Již po dvou až třech sezeních se setkáváte s podivným jevem: váš obličej se v zrcadle pohne, změní tvar. Někdy bude vypadat naprosto změněně a vy se v zrcadle nepoznáte. Podle Osha jsou všechny masky obrazy vaší osobnosti, projekcí, která vzniká ve vašem podvědomí.
Po třech až čtyřech týdnech zrcadlové meditace u mnoha lidí dojde k úkazu, který je ještě mnohem podivnější: zrcadlo je náhle prázdné, obličej zmizel. To je chvíle, kdy se přiblížíte transcendenci. Před vámi se otevírá naprostá prázdnota, v níž je všechno obsaženo. V tomto okamžiku zavřete oči.
Po čtyřicetiminutové zrcadlové meditaci se zhluboka nadechněte a vydechněte, zamrkejte víčky, udělejte pár grimas a protáhněte se. Pak se vraťte opět k všednímu životu.
Doporučuje se tvrdohlavě v této meditaci vytrvat a zároveň roztříštit hranice k nevědomí. Musím vás před tímto postupem varovat, zvláště v případě, pokud byste meditovali sami, to znamená bez učitele a o samotě. Pokud se tato meditace stane utrpením, nebo z ní začnete mít strach, cvičení přerušte.
Malé vnitřní překážky byste však měli překonat, protože pouze v tom případě můžete proniknout do hlubších oblastí své osobnosti. Musíte se ovšem sami rozhodnout, jak jste silní a jak daleko chcete dojít. V průběhu meditativních cvičení vám s postupem času bude připadat stále snazší dostat se hlouběji do svého podvědomí.

O lektorovi

  • Petra Bianka Tocháčková

    Mgr. Petra Tocháčková * Výživové a lékové poradenství * Fytoterapie * Homeopatie * Masáže Nabízím klasické i speciální masáže. Dále působím jako výživová poradkyně. Studuji homeopatii, zajímám se ...

    více informací o lektorovi