23/3 pátek MAITREA

TEKUTINY V TĚLE - léčivá síla

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Naše tělo je složeno skoro z 80 procent vody a málokdy nás napadne, jak důležitou částí tekutiny mohou být v procesu našeho vývoje. Co pro nás znamená naše vnitřní voda a jaké máme možnosti v oblasti tvůrčí a hravé práce s tělem, emocemi, energií, myslí?
  • Datum: 23.3.2018
  • Čas: 18 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 500 Kč
  • Kontakt: Michaela Cusanová, 732126023

Při práce s fyzickými částmi těla se věnujeme mnoha věcem - našim svalům, nervům, občas kostem, různým orgánům či přímo částem těla. Každá tato část symbolizuje nějakou emoci, energii, vědomí... Má svou historii, svůj vepsaný příběh... Ale málokdy nás napadne, že to co nás vlastně tvoří a čím jsme stvořeni a co vlastně řídí náš pohyb - již na buněčné úrovni - je vlastně VODA.

Máme schopnost se do své VODY ponořit. Často to právě může být práce na hlubinné, buněčné úrovni. Jedním z průkopníku v oblasti léčivé práce s tělem a jeho tekutinami je např. osteopatie či kraniosakrální terapie, ale i staré pohybové techniky často mluví o "fluidním vnímání". Práce s tělem se neustále vyvíjí v harmonii s vývojem evolučním v souladu s kolektivním vědomím, kdy chápeme sebe jako spíše pozorovatele než-li činitele a přitom umíme plout s proudem, který zároveň tvoříme. To je jedním z principů této práce.

Voda v těle má pro nás zatím netušený léčivý a spirituální potenciál. Po spirále času a prostoru se vlastně vracíme do vzniku Života se vším, co k tomu patří, a to jen těžko stačí na sebeobsáhlejší popis.

Na našem úvodním semináři se ponoříme do vlny v těle, do tekutin skrze dech, pohyb, zvuk. Budeme používat jemné techniky práce s tělem, kdy technika nás dovede do místa, kdy z techniky promlouvá moudrost vlastního těla.

Povíme si o tekutinách a o vodě obecně - nacítíme - o tekutinách, které v těle máme, ale zejména půjde o prožitek v těle.

Seminář je inspirován Continuum Movement®, což je somatický přístup k tělu, který nám usnadní naše vplutí do tekutin v těle. Sebou: pohodlné oblečení, raději ve vrstvení (dlouhý rukáv...), ponožky - jemná práce s něčím, co na začátku může býti zamrzlé:).

O lektorovi