24/2-25/2 sobota - neděle MAITREA

Tekutiny v těle a alchymie vody

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Kurz, ve kterém se intenzivně ponoříte do alchymie svých tekutin v těle a vyzkoušíte si jejich regenerační sílu i hladivou měkkost. Cestou jemné somatické práce s tělem se budeme dotýkat, nořit a zkoumat hlubiny své vody v těle.
  • Datum: 24.2.2018-25.2.2018
  • Čas: SO 9:30-17 hod., NE 9:30-16 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 2 500 Kč
  • Kontakt: Michaela Cusanová, 732126023

V našem těle máme asi 80 procent vody, náš život je vlastně řízen vodou, buňka či hormony jsou formou vody, život sám vzniknul skrze vodu.

Význam tekutin pro naše zdraví je obrovský. Byly již prokázány případy, kdy práce s páteřní tekutinou paradoxně skrze své propojení pomohla např. při problémech v kolenech.

Náš pohyb je ovlivněn pohybem tekutin a jedna z nejinspirativnějších učitelek pohybu Bonnie Bainbridge Cohen mluví také o tom, že stav našich tekutin určuje jakýsi směr, kterým je náš život ubírán - co děláme za aktivity, ke kterým lidem cítíme sympatie, náš životní styl. Je to proto, že voda symbolizuje naše cítění a emoce. Práce s ní může poskytnout nejen hluboký prožitek, ale také léčivý balzám pro naše tělo a duši.

Kurz vychází částečně ze školy Body-Mind Centering® , která spojuje přirozený pohyb těla s myslí, hlasem, dotekem, naším vývojem, emocemi a vytváří se tak unikátní pohybový koncept. V kurzu také budeme používat techniky fluidního pohybu Continuum Movement®, který má schopnost nás dostat hodně hluboko.

Kurz má léčivý záměr, nicméně není náhradou terapie. Vstupem do vodních hlubin budeme pracovat s pohyby těla, dechem, hlasem, dotekem, myslí a záměr je porozumění sama sobě skrze práci s vodou. Budeme rozlišovat a iniciovat pohyb jednotlivých tekutin v pohybu a doteku, což může být prožitkem i léčením na mnoha úrovních. Cvičení jsou jemná technikou, ale silná hloubkou, jsou vhodná pro každého, ale doporučuji zejména pro ty, kteří se zajímají o alchymickou propojenost těla a energie.

Ošetříte svou páteř, klouby, pánev, budeme pracovat s lymfou. Cvičením a prožitkem budeme pracovat s mozkomíšní tekutinou, krví, buněčnou, synoviální, zkoumat a ladit se na vědomí jednotlivých tekutin a jak nám mohou pomoci při řešení různých problémů ve fyzickém či emočním těle a při každodenním životě, jak dalece nás jednotlivé tekutiny ovlivňují a pomáhají.

"Fluidní systém informuje náš nervový systém o zkušenostech, které v životě prožíváme. Pokud je nervový systém vyčerpán, můžeme zůstat v tekutinách, které podporují náš nervový systém." Bonnie Bainbridge Cohen.

Síla vody je slovy nepopsatelná. Techniky, které budeme používat budou jemné, ale silné, hravé však autentické, intuitivní a jednoduché a především účinné.

S sebou prosíme pohodlné oblečení ve vrstvení, psací potřeby a láhev vody.

Více o cvičení a lektorce na www.sensingbody.cz

Některé z referencí žen:

"Hned po první lekci jsem cítila, jak mi energie z hlavy klesá do srdce a do dlaní, byl to velmi silný, krásný zážitek, nikdy bych si nemyslela, že něco takového moje tělo umí." Lenka

"Chci Ti říct, že se mi Tvoje cvičení hrozně líbí a já to cítím jemně a v tom je asi ta síla, jak emoce a pocity jdou do hloubky a z ní napovrch. Cítím a vnitřně vidím, jak mi jde had (cobra) navrch a i myslím jsem vnitřně zažila orgasmus sama se sebou. Je to tak jemný a v tom tak silný, že jsem to nikdy nezažila." Eva

"Je těžké uchopit do slov pocity bezpečí, láskyplné vedení a hluboké prožitky v Míšiných kurzech. Měla jsem to štěstí, že jsem se s Míšou potkala, moje tělo v té době plakalo, bolelo a já si připadala oddělená. Stále mě nepřestává udivovat moudrost těla a jemnost technik, které jsou zázračně léčivé. Těším se na další setkání a děkuji za vše, co nám předává." Katka "...po Vašem workshopu jsem spala celou noc a to se mi již několik let nestalo..." Marcela

O lektorovi