1/9-8/9 neděle - neděle Jižní Francie

Tantrická pouť za Máří Magdalénou

Pozor tato akce již proběhla v roce 2013. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Zveme Vás na tantrickou pouť po jižní Francii. Tato cesta je poutí za posvátným ženstvím, na vnitřní i vnější úrovni. Je to cesta za posvátnou ženskou spiritualitou i sexualitou, vhodná jak pro ženy, tak pro muže.
 • Datum: 1.9.2013-8.9.2013
 • Čas: 1.-8. září 2013
 • Místo: Jižní Francie
 • Cena: 10900,- Kč
 • Kontakt: Gábi Římská, Ola Koubská, Gábi 601 375 317

Navštívíme místa spojená s životem Máří Magdalény, necháme na sebe přímo působit energii těchto míst a zároveň budeme na těchto místech pracovat s rozličnými meditacemi. Důležitou součástí skupiny bude sdílení osobních dojmů, vnitřních prožitků, příběhů a snů účastníků.
Naším záměrem bude vcítit se do energie tohoto kraje a toho, co se zde odehrálo, což nám může pomoci znovunalézt se a znovuzískat zpět potlačenou tradici západní a křesťanské kultury, která je nejblíže tantrické mapě lidské zkušenosti. Budeme znovuobjevovat naši vlastní tantrickou tradici; v porovnání s tantrou, která vychází z hinduistické či buddhistické kultury.

Za druhé, porozuměním tomu, co zde bylo násilně a brutálně potlačeno patriarchálním a církevním establishmentem, nám umožní vytvořit v našem vědomí více rovnováhy a umožní pocítit sílu a důležitost posvátného ženství a jeho vztahu s mužským principem. Tím, že tohle budeme činit na místech, kde se odehrála tato historická dramata, nám může napomoci prožít to energeticky spíš než intelektuálně, zachytit to spiš jako prožitou skutečnost než jako pouhý koncept.

Budeme používat meditaci, dýchací techniky, vyprávění příběhů stejně jako specifické tantrické rituály, abychom v sobě rozvinuli povědomí posvátného ženského principu v našem vědomí a abychom ho navrátili zpět k životu. Budeme sdílet legendy a tradice z příběhu Máří Magdalény. Podíváme se na myšlenky Katarů a na jejich násilné potlačení během křížových výprav v 12.-13. století a na jejich spojení s esoterním věděním Templářů. Nezapomeneme na legendy o Svatém Grálu, romantické tradice dvorské lásky oslavované středověkými trubadury jako např. Crétien de Troyes a neznámý autor Roman de la Rose, společně s tradicemi alchymie tak, jak je zachytil C.G.Jung a jeho následovníci.

Výuka (tlumočení) v jazyce: anglicky, česky, německy
Cena: 10.900,- Kč
Cena zahrnuje pobyt, jídlo, dopravu během kurzu a kurzovné, není v ní obsažena doprava do a z Francie. Cestu do Francie si každý hradí sám, propojíme mezi sebou účastníky, abyste cestovali společně. Zálohu ve výši 4.500,- uhraďte na účet 107-3972380267/0100, variabilní symbol datum narození (ve tvaru DDMMRR).

O lektorovi

 • John Hawken

  John Hawken, psychoterapeut, konzultant, učitel tantry a šamanismu. Od studií na univerzitě v Cambridge se zajímal o divadlo a svou duchovní cestu začal studijním pobytem u vynikajícího polského divadelního režiséra Jerzy Grotowskeho v jeho ...

  více informací o lektorovi
 • Gabriela Víchová Římská

  Jmenuji se Gabriela Víchová Římská, jsem lektorkou ženských skupin osobnostního rozvoje týkajících se naší životní energie, ženství, vztahu k našemu tělu, sexualitě, tvořivosti, potěšení a radosti. Při své práci vycházím ...

  více informací o lektorovi