6/9 středa MAITREA

TANEC TROCHU JINAK: Emoce a já

Pozor tato akce již proběhla v roce 2017. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Přijďte si zatančit „trochu jinak“ - máte jedinečnou možnost se vyřádit, vyklepat a rozpohybovat celé své tělo. Tento večer vám též nabídne ochutnávku“ nového“ konstelačního výcviku, který začíná v únoru 2018, ve kterém půjde krom konstelací také o výraz, pohyb, divadlo a tanec.
  • Datum: 6.9.2017
  • Čas: 18:30 -21:30 hod
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 400 Kč při platbě do 28. 8. Později 480 Kč
  • Kontakt: Jakub Moulis, 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Když jsme byli dětmi, milovali jsme pohyb a volnost. Běhat, dupat, kroutit a vytřepávat se, rozhazovat rukama i nohama, koulet očima a točit se kolem své vlastní osy – až do té chvíle, kdy nám naše rodiče, učitelé a celé naše okolí vsugerovalo, že „to se nemá“. Znáte to? „Takhle se nechová dospělý člověk.“ A tak jsme se stali dospělými, jejichž stav je hodně podobný katalepsii, tedy chorobné strnulosti provázející jisté duševní poruchy.

Tento večer se za pomocí hudby a pohybu pustíme nejen do rozhýbání a znovunalezení hravosti našeho vnitřního dítěte, ale vyzkoušíme si též, jak určitý pohyb a výraz těla navozuje určité emoce. A jak můžeme, tyto emoce v tanci měnit.

Ve chvíli, kdy začneme naslouchat našemu tělu, si uvědomíme a pocítíme jednu nesmírně důležitou věc pro život. Není to naše okolí, kdo určuje, jakou máme „náladu“, ale jsme to my sami. Naše tělo je naším průvodcem a učitelem.

Přijďte si zatančit „trochu jinak“.

Na sebe si prosím vezměte pohodlné oblečení.

O lektorovi