16/1 úterý MAITREA

TANEC - divokost a radost pohybu

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Tento večer se za pomocí hudby a pohybu pustíme nejen do rozhýbání a znovu nalezení hravosti našeho vnitřního dítěte, ale vyzkoušíme si též, jak pohyb a výraz těla navozuje určité emoce a jak je můžeme změnit.
  • Datum: 16.1.2018
  • Čas: 18:30 -21hod
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 400 Kč do 12.1.2018, později 500 Kč
  • Kontakt: Petra Zemanová, 725 783 506, seminare@maitrea.cz

Když jsme byli dětmi, milovali jsme pohyb. Běhat, dupat, kroutit se a vytřepávat, rozhazovat rukama i nohama, koulet očima a točit se kolem vlastní osy – to vše jsme s radostí dělali až do té chvíle, kdy nám naše rodiče, učitelé nebo naše okolí vsugerovalo, že „to se nemá“. Znáte to? „Takhle se nechová dospělý člověk.“ A tak jsme se stali … dospělými, tento stav je hodně podobný katalepsii, tedy chorobné strnulosti provázející jisté duševní poruchy.

Pojďme tedy (opět) dovolit našemu tělu, se zcela netradičně, možná i trochu „potrhle“ hýbat a pohybem tak vyjádřit to, co se skrývá uvnitř. Zkusíme nechat našemu tělu volnost, nejen vyjádřit emoce, které se odvíjejí „uvnitř“, ale i skrze pohyb tyto emoce ovlivnit a sami určit, jakou budeme mít náladu.

Večer nabízí nejen možnost, se tak trochu vyřádit, vyklepat a rozpohybovat, ale poskytne i ochutnávku té části Janova „nového“ konstelačního výcviku (začíná v únoru 2018!), ve které půjde krom konstelací také o výraz, pohyb, divadlo, tanec. Těším se na vás!

Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

O lektorovi