18/10 čtvrtek MAITREA

TADY A TEĎ - Biodanza - Tanec života

Pozor tato akce již proběhla v roce 2018. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
“Biodanza je radikální systém, který probouzí náš potenciál, schopnost žít naplno, zamilovat se do života, prohloubit lásku k sobě samému, druhým, přírodě.“ Rolando Toro, zakladatel Biodanzy
  • Datum: 18.10.2018
  • Čas: 18:30 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 350 Kč
  • Kontakt: Markéta Hrabalová, 734 123 704

Ponořit se do tance v přítomném okamžiku. Včerejšek už není a zítřek ještě není. Jediné co je, je přítomnost. Být otevřený překvapení každého momentu a s úžasem ho prožít. Každý okamžik je nový. Stále znovu a znovu. A tak nepřemýšlej, nad svým pohybem hlavou, oddej se plynutí a dovol, ať promlouvá tvé tělo.

Biodanza je určena pro každého, kdo chce skrz pohyb objevovat a dál rozvíjet sám sebe. Není potřeba “umět tančit”. Učíme se, aby náš pohyb vycházel z toho, co cítíme, byl autentický a pravdivý v daném momentě a čase.

Základem je prožívání. Vnímání a cítění sama sebe, svého těla, propojení se s hudbou a projevení se skrz tělo a tanec. Uvolnění se, tak abychom mohli být přirození a takoví, jací opravdu jsme. A tak se i lekce Biodanzy nazývá “Vivencie”, což znamená prožitek.

V Biodanze je důležité propojení. Nejdříve je to spojení sám se sebou, pak kontakt s ostatními a se světem a nakonec s tím, co nás převyšuje. Toto propojení a kontakt je nedílnou součástí každé lekce. Naučit se krok za krokem otevřít druhému v podpůrném prostředí důvěry a lásky.

Biodanza je jako život sám. Dotýkáme se různých témat, na která je každá lekce zaměřena. Může to být např. vitalita, kreativita, sexualita, láska a cit nebo transcendence. V Biodanze tančíme na hudbu nejrůznějších žánrů. Během lekce se prolínají tance individuální, ve dvou, ve třech, v malých skupinách a tance, kdy tančí společně celá skupina. Každá lekce je jiná a jedinečná.

Tento systém pochází z Jižní Ameriky z 60.let. Postupně se od té doby Biodanza rozšířila do Evropy a celého světa. Dnes se Biodanza tančí ve více než 50 zemích. Biodanza přináší do života radost a přirozeně podporuje život.

O lektorovi

  • Markéta Hrabalová

    Poznáním a rozvojem sebe sama se zabývám asi 10 let. S Biodanzou jsem se poprvé seznámila v roce 2009 v Německu a od té doby tančím. Od své první lekce jsem věděla, že Biodanza je na mé cestě poznání pro mě “to pravé”. ...

    více informací o lektorovi