25/2 úterý MAITREA

Školní systemické konstelace IV: Sebeúcta

Pozor tato akce již proběhla v roce 2014. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Každý člověk má řadu vnitřních nevědomých přesvědčení, která určují jeho sebeúctu. Většina těchto přesvědčení se utváří v dětství na základě naplnění nebo nenaplnění základních dětských potřeb. Přijďte se dozvědět, co je těmito základními potřebami, proč na nich tolik lpíme, co z toho máme a jak je můžete změnit.
  • Datum: 25.2.2014
  • Čas: 14-17 hod.
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 400 Kč
  • Kontakt: Mgr. Čeněk Rosecký , 777 577 738

Tento seminář předkládá základní algoritmus utváření lidské sebeúcty. Pochopíme-li příslušné systemické zákonitosti utváření sebeúcty, dostaneme se do bodu, kdy se náhle můžeme sami vědomě rozhodnout, jestli a jak si budeme sami sebe vážit. Následujícím krokem je rozhodnutí cítit se šťastní a poznání skutečného významu tohoto pocitu.

Seminář je určen pro učitele mateřských, základních a středních škol, ale hodně může dát také rodičům. Zaměřuje se na základní síly a zákonitosti, které mají bezprostřední vliv na utváření sebeúcty. Uvidíte, co určuje míru sebeúcty, poznáte, co je potřeba udělat proto, abyste jí získali i co dělat proto, abyste jí mohli dále rozvíjet, prohlubovat a předávat. Abychom toho mohli dosáhnout, je dobré vědět, jaké základní vlivy působí na lidi a co určuje jejich základní nároky a potřeby. Hlubší pochopení, přijetí souvislostí, změna vnitřního přesvědčení a poznání pocitu štěstí přináší uvolnění, potřebný nadhled a trvalou změnu.

Cíle semináře:
1. Předání informací o systémových souvislostech a zákonitostech, které mají vliv na utváření sebeúcty.
2. Práce se základní modelovou situací v obecné rovině problému. Osobní zážitek a vhled do řešení nejčastější příčiny nízké sebeúcty.
3. Změna nezdravých postojů - techniky na utváření sebeúcty. Práce s tématy účastníků.

"Jsme nedílnou součástí dokonalého vesmíru. Jestliže je dokonalý celý vesmír, musí být dokonalá i každá jeho součást."

Tento seminář má akreditaci MŠMT a účastníci obdrží osvědčení o absolvování programu DVPP.

O lektorovi

  • Čeněk Rosecký

    Mgr. Čeněk Rosecký - Věnuji se osobnímu rozvoji dospělých a vzdělávání učitelů. S lidmi pracuji 12 let. Vím, jak složitá a hluboká bývají osobní zapletení, i kolik odvahy, moudrosti a pokory je zapotřebí k jejich rozpuštění. ...

    více informací o lektorovi