13/8-16/8 úterý - pátek Meditační centrum Ordějov

Školní systemické konstelace

Pozor tato akce již proběhla v roce 2013. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Intenzivní prázdninový kurz pro učitele a rodiče, který přináší informace potřebné pro řešení školních potíží žáků, učitelů i rodičů, ale také možnost relaxace a osobního růstu. Umožňuje poznat skutečné příčiny problémů, nalézt jejich řešení a obnovit porušenou rovnováhu.
  • Datum: 13.8.2013-16.8.2013
  • Čas: Programy začínají první den od 17:00 prezencí, 18:30 večeře, 20:00 zahájení programu. Poslední den končí obědem ve 14:00.
  • Místo: Meditační centrum Ordějov, Bystřice pod Lopeníkem
  • Cena: 4102,-
  • Kontakt: Radha Rosecká Píšová, +420 730 17 44 38

Obsah akce:

Není snadné být rodičem a není snadné být ani učitelem. Jak je asi rodiči, jehož dítě ve škole neprospívá, má problém se zapojit do kolektivu třídy nebo má nálepku problémového dítěte? Důležité je, aby rodiče i učitelé poskytli dítěti co nejbezpečnější prostor pro rozvoj a školní práci. Proto je dobré vědět, jaký podíl na tzv. výchovně-vzdělávacím procesu mají rodiče a učitelé. Převzetím odpovědnosti za svou část dáváme respekt a důvěru i ostatním složkám systému, vstupujeme do opravdové partnerské úrovně vztahu.
Práce rodiče i učitele se dnes stává stále náročnější a to i svými nároky na osobnostní a profesní rozvoj. Hlubší pochopení souvislostí přináší uvolnění a potřebný nadhled, ale staví před každého z nás nové požadavky na přijetí odpovědnosti za své jednání. To je situace, která není jednoduchá. Přináší však možnost změny, dosažení trvalého pocitu zakotvení a uspokojení. Přispívá k vytváření pozitivního klimatu v rodině i ve škole.
Základní témata semináře: rodiče a děti, původní a nová rodina, hierarchie vztahů v rodině a ve škole, postavení a role učitele, vztahy rodičů a učitelů.

Cíle semináře :

1. Seznámení s metodou systemických konstelací. Předání informací o systémových souvislostech a zákonitostech ve vztazích mezi rodiči, dětmi, učiteli a školou.
2. Práce s typickými modelovými situacemi na škole, a to v obecné rovině problému. Osobní zážitek a vhled do řešení nejčastějších problémů.
3. Změna "nezdravých" postojů a aktivní ochrana před vyhořením. Práce s tématy účastníků.

Instrukce pro účastníky:

• Pohodlné oblečení .
• Poznámkový blok a něco na psaní.

Místo akce

Meditační centrum Ordějov je bezpečným místem pro uvolnění, osobní rozvoj a relaxaci. Nachází se na samotě, obklopené krásnou přírodou, v místě původního laténského hradiště, 100 km od Brna, 10 km za Uherským Brodem, 500 m od nové hlavní silnice E50, v blízkosti Bystřice pod Lopeníkem, vedle přehrady Ordějov (GPS: 48°58‘16“N, 17°44‘40“E).
S sebou si přivezte vlastní spacák a polštářek. (V případě zájmu Vám za příplatek 100 Kč poskytneme přikrývku, polštář a čisté lůžkoviny.)
Akci doprovázejí dobrovolné Oshovy aktivní a tiché meditace zaměřené na uvolnění těla, ducha a volné plynutí energie. Součástí každého dne je rovněž hodinová pracovní meditace v kuchyni, domě nebo na zahradě a odpolední relaxace.

Více informací o MC Ordějov naleznete http://www.tvorivaskola.cz/meditacni-centrum-ordejov/t1102

O lektorovi

  • Čeněk Rosecký

    Mgr. Čeněk Rosecký - Věnuji se osobnímu rozvoji dospělých a vzdělávání učitelů. S lidmi pracuji 12 let. Vím, jak složitá a hluboká bývají osobní zapletení, i kolik odvahy, moudrosti a pokory je zapotřebí k jejich rozpuštění. ...

    více informací o lektorovi