4/6 sobota MAITREA

Školní konstelace - supervize

Pozor tato akce již proběhla v roce 2016. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Jste zváni na praktický seminář, který nabízí příležitost řešit konkrétní pracovní, vztahové i další životní potíže. Supervize formou postavení si vlastní konstelace vám umožní uvidět a pochopit hlubší příčiny vašich nesnází, nalézt východisko a obnovit porušenou rovnováhu.
  • Datum: 4.6.2016
  • Čas: 10-17 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 890 Kč
  • Kontakt: Mgr. Čeněk Rosecký, 777 577 738

Obsah akce:
Každý má možnost zaujmout "správný" postoj na "správném" místě, a to v každém systému, kde se nachází. Tam se pak může stát silným, spokojeným a laskavým člověkem, který si váží sám sebe, a kterého si váží a respektuje jeho okolí.

Systemické konstelace jsou jedinečnou, účinnou a efektivní technikou, která nám umožňuje podívat se na svoji danou životní situaci a zjistit, kde leží příčina našich konkrétních problémů, pochopit souvislosti, získat hlubší vhled a návod na řešení potíží.

Smyslem je naučit se ponechat si pouze "to své", dát úctu svému okolí, a přestat tak vytvářet nerovnováhu a konflikty. Pochopit a naučit se respektovat zákonitosti, které bezprostředně ovlivňují nás i naše okolí a tím vnést do svého života sebevědomí, rovnováhu a vnitřní klid.

Konstelace rovněž odhalují skryté síly, které působí v našem nevědomí a přímo ovlivňují náš život. Nabízejí možnost "uzdravení" jak jedince, tak i systému, ve kterém působí (rodiny, třídy, organizace...). Vniká prostor pro získání síly, přijetí své životní reality, nalezení moudrosti a osobní svobody.

Co je dobré před seminářem vědět:
Systemické konstelace jsou určené pro učitele ale i pro rodičovskou veřejnost. Před seminářem je dobré znát základní historická fakta o vaší původní rodině a pokud jste v partnerském svazku, tak i o současné rodině. Může to usnadnit a urychlit celou práci. Konstelace se ale dají stavět a působí i bez těchto informací.

Do naší nejbližší původní rodiny patří naši rodiče, sourozenci rodičů, sourozenci, nevlastní sourozenci, partneři rodičů (včetně těch bývalých), bývalí manželé a manželky, někdy i prarodiče. Do naší současné rodiny spadáme my, náš současný partner, naše děti a naši bývalí partneři. Osudy všech těchto osob mají vliv na naše životy.

Během semináře jsou přestávky na občerstvení a hodinová pauza na oběd.

O lektorovi

  • Čeněk Rosecký

    Mgr. Čeněk Rosecký - Věnuji se osobnímu rozvoji dospělých a vzdělávání učitelů. S lidmi pracuji 12 let. Vím, jak složitá a hluboká bývají osobní zapletení, i kolik odvahy, moudrosti a pokory je zapotřebí k jejich rozpuštění. ...

    více informací o lektorovi