14/12-16/12 pátek - neděle MAITREA

Seminář "Konstelace pohádek a mýtů"

Pozor tato akce již proběhla v roce 2012. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Jak lze za pomoci mé oblíbené pohádky z dětství "rozluštit" můj život a vyřešit spoustu problémů? V tomto již tradičním předvánočním semináři se společně pustíme do hloubky mytologického vnímání reality.
  • Datum: 14.12.2012-16.12.2012
  • Čas: pá: 17-20, so: 9.30-17, ne: 9.30-16,30 hod.
  • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
  • Cena: 3000 Kč
  • Kontakt: Alena Hloušková , +420 777 302 155

Tento seminář představuje novou formu sebepoznání a řešení problémů, které se vyskytují v našem životě jako provázející jevy nebo jako následky našeho celoživotního scénáře.
Určitě to znáte: někdy si člověk připadá, jako by žil podle nějakého utajeného scénáře, následoval pravidla, která sám neurčil. Ohlédneme-li se zpátky do minulosti, tušíme jakési "červené vlákno", které se táhne celým naším životem, ale nevíme, kde se vzalo a kdo ho utkal.
A přeci jsme to my sami, kdo stáli u jeho zrodu: jako děti jsme si za pomoci našeho okolí utvořili něco jako osnovu našeho života - zakletá princezna, která čeká na vysvobození, "hloupý" Honza, který musí zabít draka, nebo vlk, který zaslouží "spravedlivý" trest poté, co svádí Karkulku.

Naše oblíbené pohádky, které jsme slyšeli v dětství, zrcadlí v netušených rozměrech náš "životní scénář" tak, jak ho popisuje například Eric Berne. Červená karkulka, Princ Bajaja nebo pohádka o hloupém Honzovi, který se vydal do světa přemoci draka a osvobodit princeznu, jsou nejen plné archetypů a iniciačních rituálů, ale jejich osobní forma, čili to, jak je známe a vyprávíme dál, popisuje velmi přesně hlubiny naší duše.

Konstelace Vaší osobní verze pohádky Vám může objasnit hlubší souvislosti Vašeho života i Váš skrytý potenciál.
V mnoha konstelacích, jmenovitě v konstelacích na archetypální náměty a pohádky, se velmi často objevuje jakási mytologicko-filosofická hloubka, kterou zpravidla cítí všichni účastníci semináře. Průběh konstelací pohádek bývá nezřídka velmi emotivní, rozehrávají se dramata, o kterých v původní pohádce nebylo ani ponětí, ale která zjevně svojí pravdivostí a hloubkou vtahují všechny zúčastněné do děje. Prožití takového "pohádkového" dramatu v konstelaci je srovnatelné s "katharsis" řeckého antického dramatu. Katharsis zde označuje očistu divákovy duše, která následuje emoční spoluprožití bolesti a soustrasti s postavami tragédie. (upraveno podle knihy Jana Bílého "Láska, sex a konstelace")

O lektorovi