5/12 úterý MAITREA

Psychosomatika pro ženy - plodnost a početí

Pozor tato akce již proběhla v roce 2017. Podívejte se na stránku lektora pro informace o aktuálních akcích.
Workshop je určen ženám, které se zatím bez úspěchu snaží o otěhotnění. Také těm, které o něm uvažují a mají z něj obavy. Je to prostor, kde můžete vnímat sebe, své pocity a své tělo. V bezpečném prostředí, bez tlaku na výkon, kde Vaše téma a emoce jsou přijaty. Na úrovni těla, emocí i mysli.
  • Datum: 5.12.2017
  • Čas: 18 - 21 hod.
  • Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
  • Cena: 550 Kč
  • Kontakt: Adriana Chytilová, 777 228 710

Ženy, kterým se nedaří otěhotnět, nebo se toho obávají, procházejí obrovským tlakem. Čelí otázkám okolí, ale zejména vlastním pochybnostem, strachům a bolesti z nenaplněné touhy po dítěti. Pochybnosti zasahují jejich sebepojetí v oblasti ženství, těla. Nabourávají důvěru ve svět, ve smysl života.

Ženy se rozhodují, zda se vydat cestou umělého oplodnění, nebo dál důvěřovat přírodě. Ty, které se rozhodnou pro umělé oplodnění musí snášet hormonální zátěž i zásahy do intimity, což vede k dalšímu náporu na psychiku. Když se rozhodnout nepodstoupit tento proces, jsou pod tlakem pochyb, zda nedělají chybu.
Snaha o početí dítěte ovlivňuje partnerství, v některých případech vede i k jeho rozpadu, často k jeho transformaci.

Na úrovni těla vyzkoušíme několik nenáročných bioenergetických cvičení. Jedná se o úvod do těchto cvičení, zvládnou je i ty, které nikdy necvičily. Pro ženy, které tyto cviky znají, možnost si je zacvičit a zopakovat. Tato cvičení vedou k dobrému propojení s tělem a energií a také k uvolnění zadržované emoční energie.

Na emoční a mentální úrovni se prostřednictvím několika technik a cvičení potkáme s principem mateřství. Budeme mluvit o různých obavách, které ženy v této oblasti mívají. Využívám vizualizace, principu rezonance a různých psychoterapeutických i arteterapeutických prvků.

Projdeme příčiny neplodnosti, podíváme se na pánev a pánevní dno v lékařských a psychosomatických souvislostech.

O lektorovi